Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem programı

okankrn

Gümüş 1 Üye
Yemler ; Tetra Reptomin
JBL Calcil
JBL Agil
Sera Raffy P
Sera Raffy Mineral
Sera Raffy I
Carnivor
Tropical VitaRept
Sera Raffy Royal
JBL Rugil
Uygun bi yem programı için yardımcı olursanız sevinirim.

[IMG]mailto:/2dv7582.jpg*

Cvp: Yem programı

Kaplumbaganizin boylarini yazarsaniz daha cabuk yardimci olabiliriz ve yemlerden iki tane olmasinin nedeni nedir zamaninda bitiremeyebilirsiniz

Eğer skt ye uzun zaman varsa pek sıkıntı olmaz

Kabuk boyuna göre aç kalma durumları bitkisel beslenme durumları oluyor

1.gün tetra reptomin veya Raffy p
2.gün protein
3.gün tetra rept veya Raffy p
4.gün calcil ve agil
5.gün protein
6.gün tetra reptomin veya raffy p
7.gün mineral çok az rugil

Şimdi protein yazdıklarım protein içerikli yemleri her protein gününde farklı farklı verebilirsiniz , elinizde bol protein çeşiti var

Programa yazmadığım yemler protein ağırlıklı yemler birde jbl rugil de protein içerikli yemdir diğerleri kadar olmasada rugil gününde rugil çok az olsa iyidir mineral oluştursun asıl öğünü

Kabuk boyu 7-8 cm den fazla ise 1 gün aç bırakmanız kazınır bitkisel yem de kullanmak lazım

Haftada bir vitamin takviyesi de iyi olur

agil kemik gelişimini destekleyen bir yem bazı arkadaşlar ana yem olarak da kullanıyordu sanırım ama fazla miktar zarar olur gibi geliyor bana tetra rept ve raffy p ana yem olarak iyidir ki tercihim tetradan yana diğer yemi bilmiyorum maalesef

Yorumlar ve öneriler için sağolun 2 yem olmasının sebebi hem Carnivor Hem reptomin 1 tanesi bitmek üzere Ürünler Almanyadan aldım uzun süredir o yüzden forumda değildim.Royal 2017 tarihlidir.Rugil protein içerikli demişsiniz ama Rugil vitamin ağırlıklı bir besin Agil de ve Calcilde %40 protein oranı var.Emre abi ve Cem abininde fikirlerini almak isterim.

royali açmadıysan dursun. tarihi bayağı ileri. raffy I bitince başla. rugil bir ay dayanmaz, çabuk biter.
1.gün JBL Agil
2.gün Raffy p
3.gün Sera Raffy I/Sera Raffy Royal açtıysan haftada bir dönüşümlü veya karışım. royal, raffy I bitene kadar durabilir.
4.gün Sera Raffy Mineral/Tropical VitaRept haftada bir dönüşümlü veya karışım.
5.gün tetra reptomin
6.gün JBL Calcil
7.gün Carnivor/JBL Rugil karışım önce rugil verilecek.

yinede bunlardan tarihi ileri olanları öteleyebilirsin. önceliği erken tarihli bitenlere verebilirsin. ama rugil ve raffy I ufak olduğu için ilk tüketileceklerden olsun. bittiklerinde bunlardan alma bir daha. calcili de 12 cm boyu geçene kadar tekrar almana gerek yok. mineraldeki kalsiyum yeterli.

calcil, rugil ve raffy I bitince sera vital alırsın.

1. Gün agil
2. Gün raffy I
3. Gün rugil
4. Gün mineral
5. Gün raffy p
6. Gün royal
7. Gün reptomin

Sonraki hafta
1. Gün carnivor
2. Gün raffy I
3. Gün tropicaldeki bej ve yeşil stick yemler
4. Gün calcil
5. Gün carnivor
6. Gün royal
7. Gün reptomin

Ben iki haftalık program veriyorum. Yem çeşidin çok. İyice karışıklık olmasın. Mineral yemde kalsiyum var. Bu sebeple calcil ile aynı hafta oranlar ayarlansa dahi kaçabilir. Carnivor yemde de mineral topları var. Buda mineral yemle aynı hafta verilmese daha iyi. Raffy p içerisindeki kırmızı mineral yemler ile diğer mineral yemin tarihlerine bakıp önce olanı tüket. Bende tarihler konusunda Cem gibi düşünüyorum. Verdiğim programda tarihi erken gelen var önce bitireyim dediğin varsa belirt, değerlendireyim.

Yani programın birini bir hafta diğerini ertesi hafta diye arka arkaya uygulamalısın.

Rugil i ben balık karidesten oluşan bir yem diye biliyordum siz deyince baktım bu oran sadece %20 ymiş bende bu zamana kadar yanlış biliyormuşum

Geri