Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem seçiyor

okankrn

Gümüş 1 Üye
2 ufaklıktan biri gayet düzenli bütün yemleri yiyor fakat diğeri sadece raffy I ya odaklanmış durumda tetra reptomin tatdına bakıp geri çıkarıyor.Raffy I soluksuz yiyor :D

Cvp: Yem seçiyor :S

Tek tip özelliklede yoğun proteinle beslenmsi ileride sorun olur. İmkan varsa raffy p alıp ana yem olarak reptomin yerine verin. Yavrular bunu yemeye bazen daha yatkın oluyor. Ama her ihtimalde aç kalarakta olsa alışmalı.

reptomin ile raffy I bazı hayvanlarda uyumsuz olur. ikisinin ortası raffy p ve carnivordur. yalnız raffyp'de bitkisel içerikli sarımsı renk olan stick olduğu için bu reptomine geçişte alıştırır.

İlk reptomin aldığımda aynı durumu bende gözlemlemiştim. Bazen bu reptomin yeminin sert oluşu ve yerken ağızdan çıkarmaları durumu da olabiliyor, sonrasında sizin yem vermenize odaklandığı için giden yemi göremiyor olabilirler. Benimkilerden biride dediğin gibi anlattığım gibi değilde sevmiyormuş gibi duruyordu ama akvaryumdan uzaklaşıp izlemeye koyulduğumda reptomini yemeyenin bir müddet sonra yemi görüp yediğine şahit olmuştum.

Cem abinin de dediği gibi raffy p ye alışma dönemi reptomine göre daha olumlu yöndedir ve bir müddet sonra reptomine de yabancılık çekmelerini önleyebilir.

Cvp: Yem seçiyor

tamam abi çözdüm sorunu tetra reptomin baby aldım onu yiyo çözemedim bu hayvanı :D dün akşamda raffy p verdim ben yanındayken yemiyo uzaklaşınca onuda yedi sorun kalmadı şimdi diğer yemlere alıştırmam lazım özellikle carnivora.

Cvp: Yem seçiyor

repto ve raffy p yiyen carnivoru havada kapar. küçük olanların yemesi için suda biraz bekleyip yumuşaması lazım. yinede 5 cm kabuk boyunu geçmesini bekle derim.

Geri