Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem Tavsiyesi İstiyorum

merdo

Yeni Üye
tetra reptomin ve kurutulmus karides aldım ama daha yavru oldukları için çeşitlilik istiyorum

boyutları 1 inc kadar 2 taneler başka hangi yemlerden alabilirim?

tetra bits düşünüyorum tavsiyelere açıgım

Cvp: Yem Tavsiyesi İstiyorum

yavru ise sera raffy p ana yem olarak

sera raffy p, sera carnivor ( bu ufak kaplumbağalara uygun değil ama içerik olarak raffyp ile aynı ), tetra reptomin, karides, jbl probaby ( ben kullanmadım arkadaşların tavsiyesi ve her yerde bulunmuyor.), jbl agil ( kemik gelişimi için, sert yem ve yetişkin için), jbl calcil ( kemik yumuşamasını önleyici, sert yem ve yetişkin için) yetişkinden kasıt 5 cm üstü olanlar. bir de mineral ve vital var. benim kullandıklarım bunlar eklenecekleri arkadaşlar yazarlar. eczaneden D3 vitamin alarak (uvb lambası olmayanlar için) haftada bir öğün yemine damlatarak verilebilir. ve kabuğuna sürülebilir. yağlı bir vitamindir. su üstünde leke yapar. kuru alandan suya inmeden üstünü temizleyin. ben iki haftada bir de sanasol multi vitaminden yemine bir öğün damlatıyorum. bunun yanında yerse marul ortası körpe yaprak verilebilir.

Yavru iseler;
Tetra reptomin yada Sera Raffy P ana yem. Her ikisinide kullanabilirsiniz.
JBL (pro baby), Tetra yada Sera (raffy I) firmalarının gammarus yeminden alabilirsiniz. Ek yem olarak iyidir.
Sera mineral ek yem alabilirsiniz.
JBL Rugil ek yem alabilirsiniz.

5 cm üzerine çıkınca Cem' in bahsettiği ek yemlerde alınırsa çok iyi olur.

Geri