Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem Tavsiyesi

Fleck

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar merhaba.
Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum.
Yaklaşık 1 senedir kaplumbağa bakıyorum ve baya büyüdüler kaplumbağalarım. Bu zamana kadar Sera ve Tetra yemleri ile besledim onları. Ama bu sefer bi değişiklik yapmak istiyorum.
"Pets Family Turtle Stick" markalı yemi kullanan var mı aranızda? Eğer var ise tavsiye eder misiniz?
Herkese iyi akşamlar..

Cvp: Yem Tavsiyesi

Bence bitkisel içerikli yemlere yavaş yavaş geçiş yapın. Sera raffy p ve tetra ile birlikte sera vital kullanmanızı da tavsiye ederim.

Sera Vital
Sera Herbivor
Sera Raffy Mineral
^^ Üstteki yemlerden 2'si bitkisel içeriklidir tetra reptominde verebilirsin.

Haftada 2 kez karides veriyorum, ve şuan Sera Raffy P kullanıyorum. Ancak çok büyüdükleri ve 3 tane kaplumbağam olduğu için yem yetiştiremiyorum o yüzden bütçeyi kısıtlamayacak ürün arayışındayım. Bu yüzden yukarıda söylediğim markanın 1000 ml fiyatı şaşırılacak derecede uygun. Bu yemi kullansam kaplumbağalarıma zarar verir mi veya yememe gibi bir durumları olur mu? Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Kaliteli yemlere alıştıysa daha düşük kalitede bir yemi vermeniz ne kadar doğru olur ya da yerler mi bilemiyorum?

Dediğiniz yemi ancak ek yem olarak verebilirsiniz. Ana yem olarak sera ve tetra kullanmaya devam bence.

Pets family çok kalitesiz bir yem benim kaplumbağam yemedi.Siz bildiğiniz markadan vazgeçmeyin.

Bu arada taze bitkisel ürünlerdende vermeye başlayabilirsiniz. Tabi iyi yıkamak suretiyle.

Pets family kalitesiz bir ürün, tavsiye etmem.

Kaplumbağalarınız büyümüş, eğer 10 cm kabuk boyuna ulaştılarsa bitkisel ağırlıklı besleyin.

Size tavsiyem, Ana yem olarak sera vital ve sera herbivor kullanın. Bunlar bitkisel yemlerdir. Ek yem olarak da sera raffy p alın. Hafta da iki gün bunu verin. Haftada bir öğünde karides verebilirsiniz 2 3 tane.

Umut beye katılıyorum önceden de söylediğim gibi serra vitali de artık beslenme programınız içine almalısınız.

Geri