Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yem ve vitamin

dalya

Bronz 5 Üye
bugün kızlarım için yeni yem ve vitamin aldım..daha önce vitamin kullanmıyordum.sitede okuduklarıma göre kullanmam gerekiyormuş.deep lix diye bir marka.piyasada sıkça görmüşlüğüm var..üzernde suyuna yada yemine damlatılarak kullanılacağı yazıyor..ben suyuna damlatmayı düşünüyorum..sizce nasıl kullanmam daha doğru olur? bir de yem olarak jbl agivert diye bir marka aldım.sizce seçimim yerinde mi?

Cvp: yem ve vitamin

Evet multi vitamin kullanımı önemlidir, yemler tam olarak yeterli gelmiyor. Aldığınız vitamin kullanılabilir ancak piyasada daha kaliteli vitaminler var. Onları almanızı tavsiye ederim. Mesela sera reptilin ve biyo tortvit. Yeme damlatarak kullanmak daha etkilidir. Suya damlatmak pek etkili olmuyor. Hafta 2 kere yemlerine damlatarak kullanabilirsiniz. Yeme damlatın sonra biraz bekleyin yem vitamini iyice emsin. Jbl kaliteli bir yemdir ama aldığınız yem bitkisel bir yemdir. Kaplumbağanız 1 yaşını geçkin değilse protein ağırlıklı beslemek gerekir. Bunun için size sera raffy p ve tetra reptomin tavsiye ederim. Agiverti haftada 1 2 kez verebilirsiniz ek besin amaçlı.

Cvp: yem ve vitamin

Keşke agivert almadan önce forumda arama yapsaydınız.
Ben yetişkin kaplumbağam için almıştım.Fakat bu yem kara kaplumbağalarına daha uygun bir yem olduğu için hem boyutu küçük hem de su üzerinde yüzmeden dibe batıyor.
Ben çok kullanamadım bu yemi.Ama ek yem olarak verilebilir.
Şu anda salyangoz akvaryumunda onlara yem olarak kullanıyorum ben agiverti.

Geri