Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem Verme Aralıkları ve Boyutu

DDEMR

Bronz 3 Üye
Merhabalar forum. 9 ve 10 cm. boyutlarında 2 adet kaplumbağam var. Günde ne kadar yem vereyim ? Ne kadar vereyim ? Tam olarak aydınlatabilir misiniz. Birde sebze ve yumurta beyazı yediklerini biliyorum ancak sürekli mi vereceğim yoksa bir kaç güne bir mi ? Son olarak hangi sebzeleri yerler onu da söyleyebilirseniz çok memnun olurum. İyi forumlar. :)

Günde tek öğün ve kafa hacmi oranında vereceksin hergün tek marka yem ver.

Yumurta ayda bir farklı bir kaba alınarak verilebilir akvaryumu kirletir

Sebze olarak marul veya kıvırcığın orta körpe yapraklarından iki günde bir öğle civarı kabuklarının yarısı kadar vereceksin. Yemezlerse yarım saat içinde al. Bakteri üretmeye başlar.

Eğer yerlerse hormonsuz salatalığın kabuğunu soyduktan sonra boylamasına ince kesip verebilirsin. Ufak ve çekirdeksiz olanlar uygundur.

Tamam abi ben 2 ogun veriyordum hatta acikirlar diye avuc icinden fazla verdigim zamanlar oluyordu resmen obez edecekti yavrulari. :/

Doğal ortamlarını simüle etmek için bu şekilde yapıyoruz. Doğal ortamlarında dahi bu sıklıkla beslendikleri de şüpheli, bunun içinde 10 cm kabuk boyunu geçince yani cinsel gelişimi tamamladıktan sonra haftada bir günü aç gün yapıyoruz. Ama ben bugünde kabuk boyu kadar bir yeşillik verilmesini öneriyorum. Bu günlerin öncesinde ve sonraki gününde ve bitkisel yem verilen günlerde yeşillik verilmemeli. Hayvanlar bıkabilir ayrıca lifli gıdaların fazlası kabızlık yapar. Bu aç günde dahi birbilerinin veya kendilerinin dışkılarını ve silis kum ile birlikte içindeki yem artıklarını yiyorlar. Bir nevi kendileri de akvaryum temizliği yapmış oluyorlar.

15 cm kabuk boyunu geçince de haftada iki gün farklı günlerde aç gün uyguluyoruz.

Geri