Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem yediremiyorum

luba

Bronz 5 Üye
Stick yem kullaniyorum bana daha alisamadi ve cok kucuk elimden ymiyo ben yanindayken sudan bile cikmiyo suya atiyorum o yuzden karidesi atamam o yemi yedigindende emin olamiyorum yediginden nasil emin olayim?

Yaziniz pek anlasilir degil. Yani siz yaninda olmadiginizda yiyorlar mi ?

Cvp: Yem yediremiyorum

Yemi suya atın 3-5 dakika sonra gelip baktığınızda yem şişmiş bir şekilde su üstünde yüzüyorsa yememiştir, su sıcaklığına baktınız mı tekrar su soğuksa da yem yemeyebilir.

Yeni isitici aldim su artik sicak beni gorunce kacicak delik ariyo ya cok korkak . Hic yemiyo bakiyorum neden yemiyoki heerseyi tam ölürse acliktan agzini acip zorlami yedirsem e o zamanda hayvana iskence etmis olurum

Zorla yem yedirilmez. Hayvan strese girer. Yeme vitamin damlatıp vermeyi deneyin. İştahı açılabilir.

Niye digerlerinin kaplumbagasi istahli benimki hic yemiyo neyi yanlis yapiyorumki :(( hastami acaba cok kucuk hic agzini actiginida gormedim baska istah acici bisey varmi ne gerekiyosa temin edebilirim.

Vitamin destek anlamındada kullanmanız gereken nir ürün. Uzun zaman olmadıysa alışacaktır.

Karidesi filan nasil yediricem onlarda onemliymis

Yemeye başlarsa hepsine alışır. Bence nasılsa yiyecek.

Yem yeeedi basinda durdum bekledm eriyen yemi aldm tekrar yem attim bide surekli ustune ciktigi sevdigi buyuk bi deniz kabugu var onun ustne koydum falan yedi simdi lapur lupur ne zaman atsam yiyoo yerinede alisti simdide bi sorun var hani bayadir ac bisey yemiyo ya simdi o yemeyi kesene kadat yem versemmi?

hayır kafa hac,mler, kadar yemden sonrası zarar , ona ne kadar yem verseniz yiyecektir .

Akvaryumunda yaptigim degisikliklerden rahatsiz olurmu peki?

Kuru alan aldim onceden kendim yapmistim biraz daha tas ekledim filan

Tabiki mümkün olduğunca ortam değiştirilmemeli. Ama rahatı ve faydasına olanlar iyi tabi.

Geri