Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem yemeyen su kaplumbağasına nasıl yedirebilirim?

Masters

Bronz 1 Üye
yaklaşık 2 hafta önce 2 yavru su kaplumbağası almıştım. Özellikle hareketlileri seçtim alırken ama 1 yavru 2.günden itibaren yemleri elimden yemeye başlamışken diğer yavru hala hiç yem yemiyor suyuna atıyorum ordanda yemiyor çoğunlukla diğer yavru yiyor. 

İkiside hareketli ama yemini yediremediğim kaplumbağa akvaryumda küçük bir delik kaldı kuru alanda süreklioraya gidip kafasını çıkartıyor. Yemini o kısma atsamda yine yemiyor. bir kaç sefer yerinden çıkarttım ama yine aynı yere gitti.

Bu kaplumbağaya nasıl yem yedirebilirim? farklı bir kapta mı beslemeliyim?

Hayvan ortam değişikliğine bağlı problem yaşıyor olabilir alan daraldı. Üşütmüşse bu da iştahsızlık yapabilir. Yazdığın gibi ise durum onu gösteriyor. Olmadık zamanda kuru alana çıktıysa bu üşütmesine sebep olabilir. Onun için lamba şart. 12 saat açık durmalı. Akciğer enfeksiyonu yeterli ısısı olmayan kuru alanlarda oluşuyor. İlk safhada yavru kaplumbağalar kurtulabilirler ama ileri safhada kurtuluş yok.

Bir de damla vitamin al. Tercihimiz doğal ürünlerden yapılma olduğu için sera reptilin vitamin ama her yerde bulunmaz. Başka bir markanınkini de alabilirsin. Bunu hayvanın ağzına günde bir defa damlat. Ağzını açmaz ise yarım dakika arayla ağız çevresine iki defa sür ve kafasını yukarda dik tut. Bir miktarı ağzına girecektir. Vitamin kırgınlığını alıp iştahını açar.

Cvp: Yem yemeyen su kaplumbağasına nasıl yedirebilirim?

cem' Alıntı:
Hayvan ortam değişikliğine bağlı problem yaşıyor olabilir alan daraldı. Üşütmüşse bu da iştahsızlık yapabilir. Yazdığın gibi ise durum onu gösteriyor. Olmadık zamanda kuru alana çıktıysa bu üşütmesine sebep olabilir. Onun için lamba şart. 12 saat açık durmalı. Akciğer enfeksiyonu yeterli ısısı olmayan kuru alanlarda oluşuyor. İlk safhada yavru kaplumbağalar kurtulabilirler ama ileri safhada kurtuluş yok.

Bir de damla vitamin al. Tercihimiz doğal ürünlerden yapılma olduğu için sera reptilin vitamin ama her yerde bulunmaz. Başka bir markanınkini de alabilirsin. Bunu hayvanın ağzına günde bir defa damlat. Ağzını açmaz ise yarım dakika arayla ağız çevresine iki defa sür ve kafasını yukarda dik tut. Bir miktarı ağzına girecektir. Vitamin kırgınlığını alıp iştahını açar.

mailto:/G2JaZ7.jpg

Hep burada duruyor büyüğün olduğu yere koyunca hareketli sürekli diplerde ama bi 5 dakika sonra yine orda da böle bir yere gitti. Vitamin alacak param'da yok şuanda. 2 ay elime para geçmiyor. Kuru alana zaten hiç çıkmadılar. Daha yeni aldım sayılır geldiğinden beri bu şekilde sürekli kuru alanda duruyordu. 

Vitaminleri nerede bulabilirimve fiyatı ne kadar tahmini?

Yeni gelen yanı petshoptan alınan kaplumbağalar sağlıklıysa ortama ayak uyduramayan dek yanı yaklaşık 1hafta yem yemeyi red ederler benimki de oyle olmuştu sonra şimdi tam bir oburoldu daha 7cm kabuk boyu ama abi ve anlamlarından iştahlı?

su kaplumbağam hareketli aslında yani hep orda duruyor ama yetişkinin kuru alanına koyunca orada sürekli hareket halinde ve plastik bitkiye tırmanıyor ve güneşleniyor. yetişkinin yüzme alanında derinlere iniyor yüzüyor ama belli süre sonra yine aynı bir yerde kuru alanın olduğu yerin altında en üste çıkıp duruyor. Anlamış değilim. Şuan güneşe koydum yerinden durmuyor. Bitkiye tırmanıyor ama hiç suya giresi yok.

2 gün önce akvaryumu baştan kurup kendi odama taşıdım o zamandan beri böle. erine mi alışmaya çalışıyor?

Yetişkinin akvaryumunda çok rahat hareket ediyor derinlere gidiyor hareketli ama yem yemiyor tek sıkıntı tem yememesi

Juende reptilin satılıyor. Diğerleri petshopta. 15 ila 30 tl arası değişiyor fiyatları. Şu an en pahalılar sera reptilin ile jbl aqua vitamin

cem' Alıntı:
Juende reptilin satılıyor. Diğerleri petshopta. 15 ila 30 tl arası değişiyor fiyatları. Şu an en pahalılar sera reptilin ile jbl aqua vitamin
şuan şüpelendiğim kapplumbağa derinlere inmeye başladı. kendi yerinde hareketlendide. Yem yediğini görmedim ama suya koyduğum yemlerin yanına gitmeye başladı. yani baya dolaşmaya başladı.

Su 28 derece olsun. Lambayı özellikle küçükler için al. Onların ısıya daha fazla ihtiyacı var. Hayvan üstündeki kırgınlığı atsın toparlar.

Geri