Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem yemiyor. Yadımlarınızı bekliyorum

batuk

Yeni Üye
Yeni aldığım su kaplumbağası (adı apple) attığım hiç bir yemi yrmiyor. Akvaryumda besliyorum . Su sıcaklığı 28 derece
filtresi, kuru alanı falan her şeyi var. Ancak aldığımdan beri hiç beslenmedi. Daha cok kucuk oldugundan yiyemiyor mu yoksa sağladığım koşulları mı beğenmedi. Sorunlarımı madde made yazıyorum yardımlarınzı bekliyorum:

1-) Aldığım yerde baya kotu bakılıyordu, nasıl beslediklerini bilmiyorum. 

2-) Arada agzından kabarcık cıkarıyor. Normal midir yoksa suya girip çıkaken arada olur mu?

3-) Ortamını beğenmemiş olabilir mi? Eğer beğenmediyse de ölüm kabında bakılan garibanlar bile yemlerini yiyor diye biliyorum.

4-)1 hafta falan beklemem mi lazım alışması için yoksa endişelenmeli miyim?

Aklımadaki endişeler şimdilik bu kadar yardımlarınız için şimdiden tesekkur ederim.

Not!! İzmirde yasıyorum eğer bir hastalık teşhisi koyarsanız tavsiye ettiğiniz , kaplumağadan anlayan veteriner var mıdır?

Cvp: Yem yemiyor. Yadımlarınızı bekliyorum

Benimkide öyle yem yemiyor ama emin olki o 1-2 haftaya yemeye başlar .

BRDS' Alıntı:
Benimkide öyle yem yemiyor ama emin olki o 1-2 haftaya yemeye başlar .

Daha ilk olduğu için ne zaman başlıyolar yemeye bilmediğim için endişelendim. 
  1-2 hafta bekleme süresi varsa sorun yok o zaman. Tesekkür ederim bilgilendirdiğiniz için

Bu forumda bikaç kişinin de böyle sorunları olmuştu okumuştum endiselenicek bir durum yok yerine alışma zamanında kuru alana Çıkmazlar yem yemezler.
Bu arada kaplumbağan kaç cm ve yem olarak ne veriyosun?

hayvan tek ve yeni ortama girdiğinde stres yaşar. ilk başlarda iştahsızlık görülebilir. kuru alanda lamba var mı ? kullandığın yemler neler. 

iştahsızlığın bir diğer sebebide petshoplar hayvan çabuk büyümesin diye bir müddet aç bırakırlar. yetişkin olanlara talep olmadığı için bu yöntemi uyguluyorlar. sindirim sistemi çalışmadığı için ilk başlarda fazla yiyemezler.

cem' Alıntı:
hayvan tek ve yeni ortama girdiğinde stres yaşar. ilk başlarda iştahsızlık görülebilir. kuru alanda lamba var mı ? kullandığın yemler neler. 

iştahsızlığın bir diğer sebebide petshoplar hayvan çabuk büyümesin diye bir müddet aç bırakırlar. yetişkin olanlara talep olmadığı için bu yöntemi uyguluyorlar. sindirim sistemi çalışmadığı için ilk başlarda fazla yiyemezler.

Petshopcunun bana verdiği , elinde başka yoktu zaten Turtle STICK diye sarı kutulu bir şey.
Forumda onerilen bir kaç yem markası gördüm onları da en yakın zamanda temin edicem.

Kuru alanda lamba var zaten  ama UVB değil maalesef.

Dediğiniz gibi petshopcu yem vermemiş olabilir. Baya pasaklı biyerdi zaten acıdığım için ozellikle ordan aldım.

Dilan1903' Alıntı:
Bu forumda bikaç kişinin de böyle sorunları olmuştu okumuştum endiselenicek bir durum yok yerine alışma zamanında kuru alana Çıkmazlar yem yemezler.
Bu arada kaplumbağan kaç cm ve yem olarak ne veriyosun?

Kaplumbağamın kabugu 3 cm.
Yem olarak da turtle stick diye bir şey veriyorum. Petshopta sırf bundan vardı.
En yakın zamanda forumda önerilenleri temin edicem.

Sera raffy p ve sera raffy l almalısın yavrulara bunlar veriliyor. İnternetten sipariş verebilirsin petshoplarda genelde bulunmuyor bu kaliteli yemler

sera raffy I ve raffy P al elindeki pek makbul bir yem değil. son kulanma tarihini de kontrol etmeyi unutma. bayat ise verme. bir tane yumurta haşla. kimyasal değmemiş kaba akvaryum suyundan hayvanın kabuğunu geçecek kadar su döküp sarısını tam olarak beyazını ise ağzına sığacak oranda ufaltıp içine at. yiyecek mi bak. sonra hayvanı yine akvaryum suyu ile durulayıp akvaryuma koy. yumurtayı sakın akvaryuma atma.

Geri