Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yem yemiyor

ozan

Yeni Üye
Yeni kurdum akvaryumu kaplumbağ sayısı 3 tane ilk 2si canavar gibiler ama son aldigim pek öyle digil gayet saglikli gorunuyo ama yem yemiyor isiti kullanmiyorum gerek duymuyorum çünkü hasta olsa diğer 2si olurdu 3cuncu kaplum bağma nasip yem yedide bilirim :(

Cvp: yem yemiyor

Isitici elzem bir ihtiyactir. Gerek gormen lazim. Yeni ortama alisana kadar yemek yememeleri normal ancak isitici almazsan hasta olurlar

Cvp: yem yemiyor

Merhaba,
Her hayvan uygunsuz ortama aynı dirayeti gösterecek değil malesef. Diğer ikisi soğukta yaşama mücadelesi ile savaşırken beslenmeye devam edebilsede başka eksiklikleri olacak. Metabolizma yavaşlaması ile gelişim uygun olmayacak. Kuru alan ısısıda yoksa zaten sindirim güçlüğü çekerler ve yedikleride fayda etmez.
Diğer hayvan tabiki doğal olarak iştahsız. Bu ısının dışında uyum döneminede bağlıdır ama ısı her anlamda sorun. Ama bu şartlarda uyumda geç olur. Olsa bile hayvanlar eziyet çekmekte. Yani diğer yem yiyenler baz alınıp soğuk suda sorun olmaz diyemeyiz. İki insanı karda yalın ayak pantalon gömlek bıraksan aynı anda donmayacakları gibi kaplumbağalarında dayanıklılığı değişir. Ayrıca hayvan hayatı riske atılacak denenecek bir olgu değildir. Canlılara saygı yaşam haklarına ve gereken ihtiyaçlarını sağlamak sorumluluğumuz.
Neden ısıtıcı kullandığımızı ve tüm gerekenleri ile bu hayvanların nasıl bir sisteme ihtiyaç duyduklarını bu konudan öğrenmek mümkün.
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu--10252.html

Geri