Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem yemiyor

tekederelit

Bronz 4 Üye
Kaplumbağaları alalı 2 hafta filan oldu ama bir tanesi neredeyse hiç yem yemiyor diğeri canavar gibi yiyor bu yemiyor ağzına alıp bırakıyor yada çok ufalayıp öyle çok küçük bi parça yiyor yemi zaten küçük parçalar halinde veriyorum buna rağmen yem yemeyen kapluş daha da parçalıyor nedeni nedir ?

Cvp: yem yememe ?

alışma süresindedir yem yememesi doğal benimkide haftalarca doğru düzgün yem yemedi sonra balık ve tavuk yediğini farkettim sonra karides en sonunda da ne versem yediğini gördüm yani düzelir merak etmeyin :)

teşekkürler inşallah yemeye başlar en kısa zamanda bi sıkıntısı yokturdur inşallah..

RE: yem yememe ?

Benim miniğim 2. Gunden alismiati bana :)
Daha cabuk alismasi icin kendi haline birakin tospişi.

kendi haline bırakıyorum zaten tospiden tospiye değişiyo işte :33:

RE: yem yememe ?

Bir de halsizlik var mi? Hastakik belirtileri var mi?
Yaşadigi ortam nasil? Su sicakligi ne kadar?

Cvp: Yem yemiyor

ilk geldiği zamanlar yem yememesine rağmen çok yüzüyodu ama son bi kaç gündür kuru alana yapışıp duruyo arada bir yüzüyo akvaryum büyük sıcaklığı 28 derece sabit tüm ekipmanlar mevcut

Genelde oyle olur. Kuru alan sicaksa cikar :)
Ortamini tanima surecin de genellikle suda yuzerler.
1 hafta daha sans verin bence. Imkaniniz varsa sonra veterinere goturun :)

Bence alismalari icin 2 hafta uzun. Hasta olabilirler. Geç kalmadan yapicaginizi yapin. Vitamin verin.

Cvp: Yem yemiyor

Yeminin ne olduğuna da bağlı.Bir de ne zaman akvaryuma geçiş yaptınız?

Geri