Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem yemiyor

vejeteryan

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Arkadaşım bana bir kaplumbağa almış, hazırlıksız yakalandım.:whistling: Akvaryumlarım var diye güvenip almış ama benim kaplumbağalar hakkında yeterince bilgim yok malesef.
Neyse asıl konuya geleyim, yeni kabı küçücük bir plastik ve yerini hiiç sevmedi. Terraryum yapmak istiyorum ama bu aralar işlerim var. Sonra yapacağım.
Aldığımdan beri hiiç yem yemedei, nasıl bir inat bu? Açlık grevi mi yapıyor yoksa?
Ne yapmalıyım, yardımcı olursanız sevinirim.:smile:

Cvp: Yem yemiyor

Benimki de 1 hafta boyunca yemedi. Hem yerini yadırgıyor hem de su sıcak olmalı 28 derece gibi.Bir de o plastik kaplarda mutlu olmaları çok zor.

Kaplumbağanız adaptasyon sorunu çekiyordur. Bu sürede birşeyler yememesi normal. Bence biraz daha sevebileceği yiyecekleri deneyerek adapte olmasını sağlayabilirsiniz. (Haslanmış balık tavuk, belki biraz marul)

Ölüm kabındayken alışması, yem yemesi, mutlu olması hatta sağlıklı kalması neredeyse imkansız.
Kısa zamanda akvaryumu tamamlayıp ona güzel bir ortam sağladıktan sonra bu tip sorunlar aşılacaktır.

Herkese teşekkürler, galiba kabını beğenmiyor çünkü sürekli kabın kenarına vuruyor ve tırmanıp kaçmaya çalışıyor. Evde saldığımda jet gibi koşuşturuyor:ff: Neyse, umarım yeni bir terraryum kurabilirim. (1.5 yaşında Kardeşim va da^^ nasıl saklarım o akvaryumu bilmiyorum)

Ekipmanları olmayan bir kapta hasta olması an meselesidir. Bu sebeple arkadaşların dediği gibi en kısa zamanda tamamlamak gerekir.
Ek olarak bulunduğu yerden çıkarmamanızı tavsiye ederim. Bu hayvanlar evcil olmadığı için strese girer. Koşuşturması sudan uzaklaştığı için ne yapacağını bilemeyip gizlenmek yada bilinçsizce kaçmak istemesinden kaynaklanıyor. Evde gezinmesi gene hasta olmasına mikrop kapmasına sebep olabilir. Bizim bağışıklığımız olan görmediğimiz toz vs onlar için oldukça zararlı.

Geri