Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yem yemiyor

huluyalgın

Bronz 4 Üye
merhaba arkadaşlar

arkadaşım perşembe günü yani tam bi hafta önce yeni bi kaplımbağa aldı.

almaya beraber gittik çok değişik kaplumbağalar vardı simsiyah sanki kömür gibi. bir de bunların bi açık tonda olanlarından vardı. yanakları kırmızı değil ve kuyrukları çok uzun. türünü bilmiyorum ama.

neyse konuya geliyim bu kaplumbağa bi haftadır yemek yemiyor. akvaryum ısıtıcı kuru alan filtre falan var her şeyi. karides yemesinde sorun yok ama tetra reptomin yemiyor. gelip ısırıp geri dönüyo. yem yemeye alışsın diye sadece yem attı karides atmadı ama yemedı yemlerı. bugun tekrar karıdes attı onları yedı. acaba yemı mı begenmıyor. sera raffy p alalımmı. neden olabilir bu.

gayet saglıklı duruyo kurualanında bıraz fazla zaman gecırıyo ama sorun olucak kadar değil. kabuk boyu da 4 cm ye yakın.

Cvp: yem yemiyor

Yemleri karides kabına koy kokusu sinsin bide öyle dene

tamam koyayım bakalım. bi de yemler çok şişiyor suda bununla bi alakası yoktur sanırım ?

Yemin tarihine bak,kutusu acik kalmasin ve yemleri karistir kokusu sinsin

Sismesinde sorun yok. Benimki de oyle olyo.

yem tarihi 2014. kutusu kapalı ve çekmecede sıcağın altında durmuyo. karıştırdım bakalım umarım işe yarar teşekkürler

Hangi yemi kullanıyorsunuz? Ancak raffy p iyi bir yemdir. Bulundurmakta fayda var.

Hayvanın resmi varsa ekleyin bence. Türünü öğrenirsek bakım koşulları hakkında daha net bilgiler verebiliriz. Bir ihtimal çizgili tür olabilir ama siyak renkleri anlamadım. Onlarda benekli tür mü acaba?

Bende gecnlerde karides aldım, karidesten başka bi sey yemiyo benimkiler ben bir gün ac bıraktım sonra turtle stick attım yedi yani ac bırak bir gün boyunca. Acıkınca illa yiyecektir :) kaplumbanın türünü merak ettim resim yüklesene :)

Resim yuklersen daha iyi olur ona gore bir beslenme programi onerebiliriz

hayvanlar başlangıçta karides ve tetra arasında yem ayrımı yapıyorlar. ara geçişte raffy p uygun bir yemdir. hatta yiyebilirse sera carnivor daha yeme olasılığı olan yemdir. hayvan elden yemediği durumda ıslatıp yumuşatarak kuru alana koymak iyi olur. sudayken tadı kaçabilir. ve yedikçe yem konulmalı yani teker teker.

uzun kuyruklu olan hatırladığım doğru ise soft shell gibi geldi kabuğu desensiz miydi. ama siyah olduklarını hatırlamıyorum.

resim yükleyemiyorum malesef. 2 farklı tür vardı aldığımız yerde biri kömür gibi hatta elime aldım kafasını içine sokunca elimde kömür duruyomuş gibi oldu. ardaşın aldığı onun biraz daha açık renklisi desenler belli belirsiz kabuğu 4cm olmasına rağmen kuyruğu 3 cm. baya hareketli kumda da yürüyo yüzüyo da kuru alana da çıkıyo(biraz fazla olsa da)
yanaklarında renk yok. alt kabuk da siyah kenarlarda sarı şerit var ama boydan boya. eminönünden almıştık orada diğer kaplumbağalarla değil semenderlerle birlikte duruyodu.

yeni mesaja gir. orada resim yükle tuşuna bas. ve çıkan pencereden dosya seç tuşuna basıp bilgisayardan yükle sonra altındaki butona bas ve çıkan yazıyı kopyalayıp mesaja yapıştır. cevabı göndere bastığında mesajda resimli olarak çıkar. arkadaşının aldığı tahmin ettiğim gibiyse ömrü 80, boyu 60 cm oluyor.

Bana çizgili ve benekli kaplumbağalar gibi geldi. Yumuşak kabuğu hemen anlardı. birde yumuşak kabukta kuyruk bahsedilen kadar uzun olmaz. Bunların dışında snapping türüde uzun kuyruklu ama fiyat bakımından uçuk olacağı için o ihtimali düşünmüyorum. Siyah olanlar benekli kaplumbağa açık renk olan çizgili kaplumbağadır. Görsellerde bu isimleri aratıp rahayça karşılaştırabilirsiniz.

Yem konusunda biraz zaman gerekecek. Israrla stick yemler verilmeli.

benekli ve çizgiliye benziyor ama daha desenleri tam belli değil biraz büyüyünce daha kesin karar verebilirim. ama almadığımız yani kapkara olan bunlardan biri değildi derisinde farklı renkler yoktu düz siyahtı. raffy p alalım en iyisi. fotoyu da çekemediğim için yükleyemiyorum

Geri