Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeme ilave için öneri

Onur6190

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar 3kaplumbağam var karidesle besliyorum bunun yanına bi tane daha yem istiyorum hangi marka olmalı ogunleri nasıl olmalı karidesle beraber ve marin marka yem ne derece iyidir

Cvp: Yem

Ben ve çoğu arkadaşım Sera, Tetra, JBL ve Tropical markaları dışında yem kullanmıyor ve önermiyoruz.

Karides ek yem olarak kullanılıyor. Ana yem olarak size tetra reptomin yada sera raffy p almanızı öneririm. Kaplumbağalar yavru ise bu yemler minimum miktarda gereklidir. Tabi bunların yanında destek olarak sera mineralde olsa iyi olurdu. Ama tek yem olacaksa öncelikle ilk verdiğim ana ym kategorisindekierden biri kaçınılmaz.

Kaplumbağalar 8 cm üzerinde ise kesinlikle ek olarak sera vitalde almanız gerekir. En kötü bir süre taze sebze verilir ama vital bulunmasını tavsiye ederim.

Öğünleride gene yavru yada genç kaplumbağada farklı yapıyoruz. 5 cm boya kadar günde iki öğün, bu boyu geçince tek öğün verilir. 8 cm den sonra aç gün eklenir ve büyüdükçe düzenleme değişir. Genel beslenme düzenini kısaca burada belirtmiştim.
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalarinda-beslenme-her-yas-icin.html

Cvp: Yeme ilave için öneri

Teşekkür ederim sera raffy I alicam sabah 1 sera raffy I 1 karides akşamda aynı şekilde uygundur dimi. benimkiler yavru

Hayır sera raffy I değil raffy p dedim. Raffy I zaten karidesle aynı kategoride kurutulmuş gammarus içeriğidir. Yanlış ürün almayın.

Pardon sera raffy p dicektim sabah 1 sera raffy p 1 karides akşamda aynı. birde sera raffy vital bitki ağırlıklı galiba onuda alıp arada verebilirmiyim

Yem oranıda 2/3 oranda ana yem yani raffy p 1/3 oranda ek yem yani karides uygundur. Gene 1 raffy p sabah 1 karides akşam bunu sağlar sanırım. Karides raffy p yemin yarısı ebatta olduğunda tabiki. Toplam günlük yem miktarıda kafa hacmi kadar olsun. Eğer 1.5 raffy p 1 karidesin 2 katı ise ve kafa hacmi bu oranlar yapıyorsa bu şekilde de verebilirsiniz. Göz kararı atarlamayı yaparsınız.

Onur6190' Alıntı:
Pardon sera raffy p dicektim sabah 1 sera raffy p 1 karides akşamda aynı. birde sera raffy vital bitki ağırlıklı galiba onuda alıp arada verebilirmiyim

Vital şimdiden gerekli değil. Kabuk boyu 8 cm olduğunda vermeye başlayacağınız bir ürün. Ama alışması için arada taze kıvırcıktan ufak ufak verebilirsiniz. Bir yem daha alabilirim derseniz şu aşamada mineral öneririm.

Çok teşekkür ederim sera raffy p 1 sabah bir karides akşam yeterli olur heralde arada marul veririm düzgün beslensin istedigim rahatsız ediyorum böyle kusura bakmayın :)

Rahatsızlık ne demek, önemli olan doğru beslenmesi :) Akla takılan en ufak şeyleri dahi birbirimize danışmamız onlar için iyi oluyor.

Eğer mineral yem almazsanız destek için vitamin alabilirsiniz. Ama mineral yemde hem vitamin hem kalsiyum vardır. Böylece vitaminin yanında kalsiyum desteği için mürekkep balığı kemiğide gerekmz. Ek olarak belirtmek istedim.

Onuda soriyim o zaman :) mineral yem hangi marka tam ismini verirsen onu alırım bide şelalenin sorduğu gibi kaç kere vericez bunu

Yem Sera Mineral. Bu yemi haftada bir gün tamamı bu olacak şekilde verebilirsiniz. En kolay yöntemi bu olur.

Çok sağol valla usenmeden bikmadan cevap veriyosun herşeyi sorarım artık bakalım bu yemlerin fiyatları nasıl :))

Sera mineral. Tek boydur.
mailto:/urun_detay.aspx?kat=153&urn=1254

Sera raffy p. Çok büyüğü bitmez. En ufağıda almaya gerek yok.
mailto:/urun_detay.aspx?kat=153&urn=1250

Gerçekten güzel yemlerdir. Sağlıklı bir gelişim için karidesle beraber iyi üçleme olur. Bildiğimiz kadarıyla her soruya cevap mermeye çalışıyoruz. Bu sebeple birşeyler akla takıldıkça sorun.

Geri