Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yemek programi

hayvan_sever965

Bronz 5 Üye
Arkadaslar alti santim kabuk boylu iki adet kaplumbagam var acaba almam gereken yemleri yazar misiniz ve birde bir program hazirlarmisiniz simdiden tesekkurler

Cvp: yemek programi

alacağın yemler sera raffy P, sera raffy I veya tetra gammarus, tetra reptomin. her ikisi de 6 cm kabuk boyunu geçti ise jbl agil. son kullanma tarihleri en az bir sene olsun. hepsini 250 lik kutuda alacaksın.

8 cm kabuk boyuna kadar sabah ve akşam iki öğün vereceksin. günlük kafa hacmini aşmayacaksın. 8 cm'den sonra günlük tek öğün olacak.

yemleri alınca programa bir daha bakarız. şu an elinde raffy P varsa içindeki kırmızıları ayırıp haftanın bir gününde çift öğün ver. bu mineral yemdir.

raffy P ve tetra reptomini ikişer gün; jbl agil ve gammarusu tek gün olacak şekilde hesaplayarak sabah akşam toplam haftalık 14 öğüne ayarlayacaksın. mesela ikişer dediklerim haftada 4 öğün tek dediklerim 2 öğün olacak şekilde. aynı yemleri arka arkaya günlere denk getirme. ama şu şekilde olabilir reptoyu ilk gün sabah öğününde verdiysen ertesi gün akşam öğününde verebilirsin.

yemleri sakın karıştırma seçer sevdiklerini yer diğerlerini bırakır. her öğün tek yem olacak.

Tesekkurler hemen bakiyorum juen pet marketten

Yanliz soyle bir durum var bizim burda petshoplarda sera raffy p yem 250 ml 25 tl civarinda juende cok ucuz ama tarihlerini goremiyorum sorun olmaz herhalde?

juenden alacak isen alım bölümüne girdiğinde kargo sayfasındaki kutucuğa kullanma tarihi en ileri tarihli olsun diye yaz. ona bakıp ayarlarlar.

Tmm cok sagolun hemen siparis ediyorum 100 ml alsam da bitince tekrar alsam hem kullanim suresinin gecmesi gibi bi olay yasanmaz?

Birde juen disinda onereceginiz bir site varmi acaba cunku orda jbg agil orda bin ml ve elli tl bir seferde sadece bir yeme bu kadar para vermem zor yoksa sadece bu sekilde mj uretiliyo :/

bildiğim kadarıyla bazı yemlerin 100'lüğü yok. 100'lükte iki ay dayanmaz. 250 lik ise 6-7 ay götürür. tabi çok öğün vereceklerin daha kısa sürede bitebilir.

ben şimdiye kadar sene üstü yem aldım.

hatta şu an elimde 2017 süreli yem bile var.

250 de alirim sorun olmaz ama bin ml cok ve ailem bir seferde yem icin o kadar ucret vermez o yuzden jbl agil juende biraz pahali baska onereceginiz site varmi

1000 ml'lik olanı zaten bitiremezsin. çöp olur. ben juenden başka yerden almıyorum arkadaşlardan öneren olabilir. ama tek yem içinde almana değmez 250'lik bittiyse geldiğinde alırsın. ekipman birşey lazım olursa o parti ile birlikte alırsın. jbl az ürün gönderiyor ve çabuk bitiyor. www.otuz.com sitesi de bizim sponsorumuz orada var mı bilmiyorum.

Gerci zaten benimkilerin kabuk boyu gecmedi altiyi bes bucuk fln ben yuvarlayip alti dedim sanirim simdilik lazim degil raffy I var bende p de vardi tarihi 09.2015 gozukuyo bende birsey olur diye iki gundur kullanmiyorum simdi raffy p ve tetra reptomin alicam cesitlilik olsun diye gamarus almama gerek var mi?

yemleri eylül içinde de kullanabilirsin sorun olmaz. gammarus o yaştaki hayvanlar için gerekli bu dönemler proteinli yemleri yerler.

Tmm tesekkurler yemleri siparis ediyim raffy p yide aliyim eylul bitiminde baslarim :)

Birde gammarus un birde mix i varmis icinde anchovies varmis mix olanin ben normalini alicam degil mi?

o gammarus hangisi hangi marka ?

anchovies ançuez yani baltık hamsisi.

Raffy i veya tetra gammarus demissiniz ilk yorumunzda bende raffy i var ama yani bilemedim . Icerik olarak benziyorlar genede gerekli mi alayim mi onuda? Dedigim tetra gamarrus bu arada

Sadece birini alacaksın ikisi de aynı. Birbirlerinin alternatifi bulamazsan diğerini alırsın diye yazdım. Gammarusta bu iki marka iyidir. Raffy I varsa tamam.

Geri