Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yemek Yemiyor

beremi

Bronz 4 Üye
Merhaba arkadaslar forumda yeniyim :)) 3 gun once 2 tane kucuk su kaplumbagasi aldim. 1 tanesi verdigim yemleri afiyetle yiyor ama digerine 3 gündür bisey yediremedim ne yapmam lazim bilgilendirirseniz sevinirim

Merhaba, hoş geldiniz.
Yavru yeni alınan kaplumbağaların alışması zaman alabiliyor. Sistem tamda olsa uyum zamanı uzun sürenler var. Hayvanları baktığınız şartlar nedir? Örneğin akvaryum boyutları ve ekipmanlar gibi.

Cvp: Yemek Yemiyor

50 litrelik bir akvaryumda bakiyorum ısıtıcım ve filtrem var suyun sicakligi 29 derece kuru alan sicakligi 32-33 derece arasi uvb lambam yok ama devit 3 aldim bide gundelik guneslendirme yapiyorum eksigim var mi acaba ?

Yavru su kaplumbağalarında ortama alışma cok önemli benim cicoz bir hafta boyunca yem yemedi ve tasın altına girdi cıkmadı yani bir ay falan gectikten sonra oda yem yemeye başlar :D
Hoşgeldin....

foruma hoşgeldin fatih. su ısısı 27-28 derece arası olsun. şimdilik alışma süreci açısından güneşlendirmeye çıkarma. kendi hallerine bırak tedirginliği de atsınlar. yavru oldukları için hastalığa yakalanmaya müsaitler. yem yemesi için bulabilirsen sera reptilin vitamin damla alıp ağız kenarlarına damlatarak yutmasını sağlarsan iştahıda açılmış olur. ama önce bir iki gün bekle. hayvan ortama adapte olunca yemeye başlar. yem olarak sera raffy p, tetra reptomin ve tetra gammarus veya sera raffy I (karides/gammarus) al. açık poşet ürün alma.

Bu arada diğer yem yiyen kaplumbağada fazla yemesin. İki kaplumbağalık yemi bir anda atmamalı. İki gün daha geçsin yemezse yem yiyeni besledikten sonra ayrı bir kaba alıp bunun için yem atıp 15 dk bekleyin. Eğer yemezse yemleri bu süre sonunda geri alın. Yemeye başlarsa bir süre sonra diğer kaplumbağayı ayırmayı bırakırsınız.

Kaplumbağalarım yerlerine alıştı ve 2 side gayet sağlıklı durumda yemek yiyorlar yardımcı olan herkeze teşekkür ederim iyi forumlar :)

Geri