Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yemi unuttuk

Winchesterr48

Bronz 3 Üye
Arkadaslar iyi aksamlar ben aceleyle otobuse yetismek icin evden ciktim ama yemleri unutmusum suan sehir disindayiz alexle 1 hafta kalicaz yeni yem icin pek fazla paramda yok ne yapabiliriz bu hafta icin ne verebilirim

Yumurta akı ve yeşillik yiyor ise marul verebilirsin. Ucuz ve tarihi geçmemiş bir yem alabilirsin. Tercih raffy p veya carnivor olsun. 250'likler 25 tl civarında olacak.

son 20 tlm var cebimde gidis donus aldigim icin bileti yesillik falan herseyi yiyor yemede problemi yok abi 1 hafta yesillik versem problem olur mu zaten 1 gun ac birakma uygulamasi var kabuk boyu 12 cm

Cvp: Yemi unuttuk

sürekli yeşillikte olmaz ama arada yumurta haşlayıp verebilirsin. hayvan ot ile doymaz. aç günde de yeşillik verebilirsin. gittiğin yerde temiz et parçası yada kıyma var ise muhtemel yağlı olacaktır yıkayıp mümkün olduğunca yağını gider. haşlanmış yumurtayı ayrı bir kapta su içine alabilirsen sarısı ile birlikte ver. hayvan sonuçta yağda depolamıştır. bir kısmını oradan karşılar.

Meyve önermem. Menüsüne uygun değil ama senin şu anki durumundan dolayı bunlardan yiyor ise bir miktar çeşit anlamında verebilirsin.

Yiyor cem abi birde Has yem diye bir kaplumbaga yemi buldum idareten 1 haftalik sikinti cikarir mi uygun olur mu

Pek makbul bir yem değil ama hiç yoktan iyidir.

Geri