Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yemi yutamıyor

pervin

Gümüş 2 Üye
Kolay gelsin arkadaslar bir sorunum var kaplusum medusa yem dogru duzgun yutamiyor. Poseidon tuttugu gibi mideye indirirkem medusa bir stick yem ile bir dakika kadar ugrasiyor. Bogazina baktim herhangi takılan birsey yok sizce neden olabilir ?

Cvp: Yemi yutamıyor

ağzında, boğazında veya damağında bir yara ya da tahrişe bağlı olabilir. yem sert olabilir. hazımsızlık çektiği için ufak parça halinde yutmak isteyebilir. yemi ikiye kırıp verirsen rahat eder.

Gorebildigim kadariyla yara vb rastlamadim ama dediginiz gibi hazimsizlik olabilir kuru alani kapladigim hali kaymazi kafaya takiyor bazen. Yutsa bile diskida cikiyor ne yapabilirim hazimsizlik icin

Kuru alan ısısı ve silis kumda eksik var mı? Hazımsızlığa etken önce kuru alan ısı kaybıdır. Yem çeşitleride etkendir. Kum ise sindirime yardımcı olur.

Cvp: Yemi yutamıyor

pervin halı kaydırmazı parçalıyorsa bu linkte benim aldığım sert plastik paspastan al. bunu ısıramayacağı gibi ara boşluklarına tırnağını takıp rahatça çıkabilir. koymadan önce antibakteriyel sabun ve fırça ile iyice yıka.
mailto:/forum/Konu-akvaryum-ustu-kuru-alanim.html

yeşillik rahatlatır. silis kum buna en iyi yardımcıdır.

Kuru alan 32 derece.silis kum yok finallerim dolayisiyla unuttum sömestrda halledicem.gemma marka yem ve tropikal gammarus veriyorum. Tavsiye icin sagolun cem bey bi arastirayim nerden bukabilirim diye.

benim Şaşkın da öyle pervin. Hatta bu yuzden Yaramaz obez bıle olabilir biraz daha özenli yemlemeye dıkkat edıyorum. bölerek atıyorum en azından Yaramaz ondan kapamıyor. Yıyorlar fakat dediğin gıbı Yaramaz tek hamlede goturuyor ufakları ama Şaşkın parcalamaya ugrasıyor.

juenpet de var kum su ana kadar pek bır yerde yok ve olsada uygunu juen de. Tum malzemelerı cem abı emre abı sayesınde o sıteden temın ettm hıc bır urununden bir sıkıntı yok suanda ve kargonuzla ılglı her turlu yardımcı oluyorlar. Ordan bulabilirsin bu eksıklerını :)

Aynen oyle yemek ogunlerine sebze de ekledim kilolu kerata :) tesekkurler oneri icin

Bu arada gemma marka yemden kaynaklıda olabilir. En kısa zamanda raffy p edinmeli.

Geri