Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yemini yemiyor et istiyor.

betultopcuuuu

Yeni Üye
Kristale bi hafta önce haşlanmış alabalık verdim ve o günden sonra asla yemini yemiyor, günlerce uğraştım bir tane bile yem yediremedim, bende haşlanmış tavuk eti verdim onu da yedi ama yem konusunda inatlaşıyor. Yemek istemiyo, sürekli et yemesi de zararlıymış ne yapmalıyım ?

Cvp: yemini yemiyor et istiyor.

bu konuda da aynısı mevcut 3. yorumdan itibaren oku. unutma yem yiyene kadar birşey verme tekrar başa dönersin.
mailto:/forum/konu-chinese-softshell-turtle-yumusak-kabuklu-cin-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu.html?pid=158919#pid158919

cem' Alıntı:
bu konuda da aynısı mevcut 3. yorumdan itibaren oku. unutma yem yiyene kadar birşey verme tekrar başa dönersin.
mailto:/forum/konu-chinese-softshell-turtle-yumusak-kabuklu-cin-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu.html?pid=158919#pid158919

Bi hafta hiç bir şey yememesi zararlı değil mi. Bu süre uzarsa ?/?

15 güne kadar yolu var. Su sıcaklığı 28 kuru alanı 32 derece olsun. Metabolizma sürekli canlı dursun bu iştahını açacak bir süre sonra mecburen yiyecek.

Hangi yemleri kullanıyorsun.

cem' Alıntı:
15 güne kadar yolu var. Su sıcaklığı 28 kuru alanı 32 derece olsun. Metabolizma sürekli canlı dursun bu iştahını açacak bir süre sonra mecburen yiyecek.

Hangi yemleri kullanıyorsun.
Tetra ve sanyu

Sanyuyu çöpe at. Piyasadaki en adi yemdir. Hayvana saman çöpü yediriyorsun. Hayvan et yanında bunu yemez. Direk sera raffy P ve raffy I yemleri al.

Raffy P'deki kırmızı yemleri ayırıp haftanın bir günü ver. Bu kırmızılar mineral yemdir. Vitaminler ve kalsiyumda içerir. Bu haftalık ihtiyacını karşılar. Diğer 6 günde bu seraları ve reptoyu her öğünde sadece birinden vereceksin.

Geri