Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yemleme saatleri

Sprite

Gümüş 1 Üye
Arkadaşlar hani günlük verelim diyoruz ya bide kaplumbağanın kafası kadar verilmesi gerektiğini de biliyorum da bu yenleemyi sabah akşam mı yapıyoruz yoksa nasıl oluyor?

Yavru bebek kaplumbağalarda günde sabah ve akşamüstü plarak iki öğünün toplamı kafa hacmi kadar; bir yaşını geçtikten sonra ise öğleden sonra ile akşam arasında yemleme yapabilirsiniz.

Kesin kuralı olmamakla beraber gün içinde güneşlendikten sonra yenen yemin bir miktar daha hızlı ve verimli kıllanıldığına dair sürüngen araştırmaları var.

Ali, Emin Emre güzelce izah etmiş. Saat soracak olursan şu uygun; Sabah 09:00-10:00 gibi saatlerde, akşam üzeride 16:00 gibi verebilirsin. Yaz olsaydı akşam öğününü 17:00 yapabilirdin.

Tek öğüne geçiş 1 yaş yada 6 cm kabuk boyunda olabilir. Ben veteriner önerisi ile kabuk boyunu kullanıyorum.

Geri