Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni akvarum kuru alan sorunu

Kabuksahibi

Yeni Üye
evet arkadaşlar 1 hafta önce 3 yetişkin kaplumbağama yeni büyük bir akvaryum aldım.
kuru alan olmadığı için yeterli miktarda bir cam kesim tabana paralel güzelce silikonladım.
sorun şu ki kaplumbağaların kuru alana çıkması için bir fikir bulamadım :ff: .değişik fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar. :bye:

Cvp: yeni akvarum kuru alan sorunu

Pleksiyle rampa yapilabilir
Kisa camlara mi silikonladiniz kuru alani

nalburda ufak raf ayakları var onlardan alıp camı o şekilde tutturdum.

Bir fotoğraf eklerseniz rahat yardımcı oluruz .. Ama Alisarp'ın dediği gibi pleksiden yapılabilir ama foto görürsek başka alternatifler düşünebiliriz

Bu kuru alan camının ucunda açı vererek başka cam yapıştırılıp rampa yapılır. Rampa fazla eğilmesin diye kuru alan altına uzanan iki destek ile rampa hareketi engellenip en fazla 45 derece açı ile sabitlenir. Üzeri öncelikli doğal taş, olmazsa halı kaydırmaz ile kaplanıp hayvanların rahat çıkışı sağlanır.

Burada kuru alan altına uzanan ve rampayı açı ile destekleyen camları görmek mümkün.
mailto:/forum/Konu-kule-ve-sehpa-tip-kuru-alanlar-su-ici-dinlenme-sehpalari.html

AEK' Alıntı:
Bu kuru alan camının ucunda açı vererek başka cam yapıştırılıp rampa yapılır. Rampa fazla eğilmesin diye kuru alan altına uzanan iki destek ile rampa hareketi engellenip en fazla 45 derece açı ile sabitlenir. Üzeri öncelikli doğal taş, olmazsa halı kaydırmaz ile kaplanıp hayvanların rahat çıkışı sağlanır.

Burada kuru alan altına uzanan ve rampayı açı ile destekleyen camları görmek mümkün.
mailto:/forum/Konu-kule-ve-sehpa-tip-kuru-alanlar-su-ici-dinlenme-sehpalari.html
saol aynısını yapıcam çalışmlara başlıyorum :D

Emre abinin dedigini cizeyim dedim kirmizi rampa yesilde ona yapilacak destekler

mailto:/2liequo.png

Nickiniz guzel olmus.Ben de kaplumbagama bir ara Kabuk adini taktiydim.
Hayirli olsun akvaryum.

Geri