Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni akvaryuma geçiş

cemil-1901

Bronz 4 Üye
merhaba arkadaşar bugun yeni bir akvaryum aldım . akvaryuma camdan kuru alan yapıyorum şuan nalburdan sista markalı bi slikon aldım kaplumbaglara bı zararı olur mu ? bide kuruyunca kac gun suda bekletıyım slıkonun kaplumbaglara zarar vermemesi için ?

Cvp: yeni akvaryuma geçiş

Cemil Bey, normalde silikonlar solvent içerir. Akvaryum silikonlarında ise solvent bulunmaz. Ancak nadir de olsa bazı akvaristlerin normal silikonla akvaryum yaptıklarını görüyoruz ve okuyoruz. Siz kuru alan yapacağınız için belki suya etkisi daha az olacaktır. Normalde 24 saat suda bekletmek yeterli olacaktır; fakat sizin silikonunuz akvaryum silikonu olmadığı için benim önerim 5-7 gün civarı kaya tuzu konulmuş su içerisinde bekletmeniz. Muhtemelen suya değen yerleri fazla olmayacağı için sorun çıkmaz diye düşünüyorum.

yenı akvaryumu kurdum fakat kaplumbaglar kuru alana hiç çıkmıyor bi sorunları olabilir mi ?

Alışmaları için bir süre verin onlara, yeni alanlarını tanısınlar ve kendilerini güvende hissetsinler.

Geri