Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni akvaryumum

yagmur2023

Bronz 5 Üye
IMG_4996.jpeg

Sonunda akvaryumumu kurdum sizinle de paylasmak istedim. Kuru alani kendim yaptim.

Kuru alandan kaçarlar önlem alın. Kuru alanı iyice sabitleyin cam suya düşmesin kaplumbağanin üstüne düşerse sorun olur. Isıtma lambasınıda halletmeniz lazım.
Kuru alanin orada cikinti yaptim kacamazlar. Isitma lambasi aldim ampulu takinca kablo yandi. Kablosu kisa oldugu icin seramik duy taktiramadim. Cop oldu lamba.

Kuru alanin orada cikinti yaptim kacamazlar. Isitma lambasi aldim ampulu takinca kablo yandi. Kablosu kisa oldugu icin seramik duy taktiramadim. Cop oldu lamba.
Kablonun kısa olması ile seramik duyun ne alakası var ki? Yeni bir lamba alin. N11 de var saticiya lambanin metal ve seramik duylu olduğunu sorun metal diye plastik kasa gonderiyorlar

Son düzenleme:
Kablo kısa olduğundan değil olduğundan fazla güçlü ampul taktıysanız ondan olmuştur. Lambayı elektrikçiye götürüp fiyatını öğrenin hesaplıya gelirse seramik duy ve kalın kablo taktırın.

Ayağa dikilip ayaklarını cam üstüne koyduklarında kaçarlar. Mesafe bunu karşılamazsa mukavva karton ile kuru alan çevresinei dolanıp dışarıdan cama bantlayarak gerekli yüksekliği sağlarsınız.

Kablonun kısa olması ile seramik duyun ne alakası var ki? Yeni bir lamba alin. N11 de var saticiya lambanin metal ve seramik duylu olduğunu sorun metal diye plastik kasa gonderiyorlar
Kablo kisa oldugu icin duyu degistiremediler. 52 W halojen ampul oldugu icin kaldirmadi yandi. Halletmeye calisicam. Kaplumbagalarim kucuk oldugu icin ust uste ciksalar bile cikamiyorlar zaten kuru alanin ustunu kapattim.

Eğer sökebilirler ve daha kalın kablonun geçeceği aralık varsa yeni kablo takacaklar.

Çevrelerinde hareket olmamakla birlikte lamba ısısını algılarlarsa çıkarlar. Başlarda rampaya doğru yönlendiririz. Kuru alana çıktıklarında oraya doğru konumlandırırız.

Çevrelerinde hareket olmamakla birlikte lamba ısısını algılarlarsa çıkarlar. Başlarda rampaya doğru yönlendiririz. Kuru alana çıktıklarında oraya doğru konumlandırırız.
Tamamdir ben hepsini halletmeye calisio tekrar yazicam sag olun. Silikonu halledicem simdi.

Geri