Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni alacağım yem

berkcam97

Gümüş 1 Üye
Bende şu anda sera raffy p, sera raffy mineral ve tetra reptomin var reptominden çok az kaldı.Yeni yem olarak jbl almayı düşünüyorum.Kaplumbağam bunu yememezlik yapar mı diye sorayım dedim.Önce bi yem almıştım yememişti.

Yoksa tetra dan vaz geçmiyim mi?

Cvp: Yeni alacağım yem

Tetranın yemi de jbl nin yemide gayet güzeldir.Fakat benim tercihim tetradandır.Ama jbl de deneyebilirsiniz.Yemi yemezlik yapmaz diye düşünüyorum ama yaparsada yeni yemi eski yem kutusuna koyarak kokuların karışmasını sağlarsınız.O zaman yer.

Elinizde olan yemlerin yanına Tetra Fauna Gammarus yahut Sera Raffy I'i öneririm. JBL hiç kullanmadım, fakat karides yada gammarus içerikli bir yemini kullanabilirsiniz. Kaliteli bir markadır.

Zaten ben kullanmıştım sera raffy I artık büyüdü onlar o yüzden almayı düşünmüyorum.O zaman ben bu sefer jbl deniyim.Belki severler.

JBL de tetra ve sera kadar güzel bir marka.
Reptomin yerine JBL agil kullanabilirsiniz.
Eğer kaplumbağalarınız 10 cm kabuk boyunu geçtiyse bitkisel besinlere başlayarak sera vital de alabilirsiniz.

Geri