Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Asma Kuru Alanım:))

hendrixster

Altın 5 Üye
Büyük çapta bir firar girişiminden sonra bulduğum çözüm:)) Artık bu yumurcaklar komanda gibi halattanda tırmanmazlarsa işe yarar :))

DSC_0151.jpg

mailto:/nu9jake2d/DSC_0152.jpg

Cvp: Yeni Asma Kuru Alanım:))

arka ve ön uclarında 4 adet delik ve misine :) havada duruyor iniş kısmı hafif aşağı gelecek şekilde bağladım.

Çok güzel olmuş gerçekten. Gölün ortasındaki adacık gibi :)
Kayıtlara atlamazsa sorun yok.

fikir güzel olmuş tebrikler altarnatif olarak kullanılabilir ama küçük boyuttaki kapluşlar için.benimkileri düşünüyorumda. on saniye dağıtırlar burayı :t65y:

:))) suan biri 8 cm diğeri 5cm , şimdilik bir sorun gözükmüyor artık bakacağız ilerleyen zamanlara , misine yerine daha sağlam birşeyler düşünülebilir....

o boyuttakiler için güzel olmuş evet bakalım daha ne yaratıcı fikirler görücez :133:

Anladim cok guzel olmus yanliz seninkiler misineyi isirmiyor mu ? ben hali kaydirmazi lastikle sabitlemistim benimkiler gidip lastigi agzina alip cekip cekip birakiyor koparmaya calisiyorlardi :)

bu konuya yorum yapmıştım ama silinmiş, tekrar yazayım kuru alan güzel misinalar daha fazla yükü de kaldırır ancak hayvanlar panik anında kaçarken bir taraflarını misinanın üstüne düşüp kesebilir. bu konuda misinaların üstünden izole bant (elektrik için kullanılan bant) dolamak işi kurtarır. ikincisi büyüdüklerinde fazla ağırlık olması kuşaklara olan baskıyı artırarak yerinden çıkmasına veya kırılmasına neden olabilir. onu da ileride düşünürsün.

Geri