Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni bir can

GCee

Gümüş 4 Üye
Merhaba arkadaşlar,
Doğum günümde annem ve babam bana büyük bir sürpriz yaparak bana kırmızı yanaklı su kaplumbağası almış. Fakat şuanda fanusta yaşıyor. Fanus fakat hem kocaman (normal fanuslara oranla) hemde tam yuvalağımsı değil. Bu da geçici bir yaşam alanı yapmama yetti. Şuan içinde yüzebiliyor ve kuru alanıda var fakat avcum kadar kuru alan(bunu cidden ölçerek söylüyorum).
Şuanda camcı bir tanıdığımızla konuşucaz. Ona aklımdaki yaşam alanını anlatıcam ve sonuç olarak güzel bir yer çıkacak. Umarım güzel olur. Bir kaç hafta içinde her şeyiyle bitmiş olur umarım akvaryumum. Ve minicik kırmızı yanaklımda rahata kavuşmuş olur. ^^​

Isitici şart :) Ayrica bir kaplumbağa buyukte olsa fanusta bakilmaz. Keşke almasaydiniz

Cvp: Yeni bir can

Eğer bir an önce akvaryuma geçirebilirseniz problem yok. Çünkü havalar çok soğuk ve bu havalarda ısıtıcısız yaşaması çok zor... :)

Yukarıda da söylediğim gibi geçici bir yuva bu. Akvaryumu yapılır yapılmaz ısıtıcısı dahil herseyini içine koyucam. Şuan sadece akvaryum eksik. Şu anda özellikle üsümesin diye evin en sıcak odasında duruyor ve oda sıcacık olunca suyuda fazla soğumuyor günde 2 kez suyuni degistirip ılık su koyuyorum. Umarım akvaryum gelene kadar bir sey olmaz...

Tahminim bir kaç gün sonra gelir, fakat gecikse bile en geç cumartesiye elimde olur.

O zaman pek bir sorun olmaz siz sicak au takviyesi yapin. Yani 20 derecenin altina dusmesin. Ama keske akvaryumu aldiktan sonra tospiki alsaydiniz :(

Benim haberim yoktu. Ogün projem yüzünden okulda kalmıstım. Eve bir geldim küçük bir kaplumbağam olduğunu gördüm. O_O
Daha önce hiç kaplumbağaya bakmadığımdan hemen arastırma yapmaya basladım. Sonrada ekipmanları tamamlamaya çalıstım. Ama akvaryum olmayınca beklemek zorundayım. :(

Araştırmakla çok iyi yapmışsınız :) bir an önce akvaryumu alabilirsiniz umarım :)

Nasıl bakılcağını bilmeden hiç bir canlıya bakılmaz... O bakanlarda kulaktan dolma bilgilerle çok iyi bakıyorum sanıyor. Ölünce de ömrü bu kadarmıs diyo oysa kendi hataları >_<

Cvp: Cvp: Yeni bir can

GCee' Alıntı:
Nasıl bakılcağını bilmeden hiç bir canlıya bakılmaz... O bakanlarda kulaktan dolma bilgilerle çok iyi bakıyorum sanıyor. Ölünce de ömrü bu kadarmıs diyo oysa kendi hataları >_<
haklısınız öyle çok 'insan' tanıyorum .

Geri