Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Dostum Badem

emronyus

Elmas 5 Üye
1 haftadır anneannemin yanında, Marmaris'deyim. Evelsi gün dolaşmaya çıkmıştım. Bir petshopa rastladım kaplumbağaların hali içler acısıydı :( Minicik bir akvaryumda, kahverengi suda yarısı ölmüş kaplumbağaların arasında gördüm Badem'i. Badem bir Shoft Shell kaplumbağa. Diğer kaplumbağaların aksine kuru alanda yarı ölü bir halde görünce dayanamayıp aldım.
Badem şu anda ona hazırladığım geçici yerinde duruyor. Maalesef Ankara'ya döenene kadar soğuk suda yüzecek. İnşallah hayatta tutabilirim.

Cvp: Yeni Dostum Badem

Hayırlı olsun Emre bey :)
Shoft shell' lerin bakımı daha zormuş, işiniz biraz zor. Umarım uzun yıllar birlikte olursunuz :)

Çok hassalar Umut Bey'in dediği gibi. Umarım yaşatabilirsiniz. En azından bulunduğunuz bölge ılıman bir iklim. Ankaraya döndüğünüzde sığ su, ince taneli kum ile bir alan kurun. Kuru alana pek gerek yok.

Teşekkürler arkadaşlar. Ankara'ya dönünce Badem'e Tuz ile Biber'in eski kare ve sığ olan akvaryumlarını hazırlayacağım. Yalnız kum alma şansım olmadığı için saklanması için mağara almak zorundayım.

Emre Bey internetten silis kum siparişi verebilirsiniz aslında. :)

Yalnız kum şart gibidir Emre, yoksa çok kolay strese girip hastalanacaktır. Bir şekilde 3-5 kilo bir kum bul derim Ankaradan..

İyi haberlerim var. Kumu sipariş ettim internetten :) Yarın da Ankara'ya doğru yola çıkacağım sabahtan :)

Geri