Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni kaplumbağa aldım yüzemiyor

dumdumtis

Gümüş 1 Üye
Arkadaşlar ben yeni bir kaplumbağa aldım petshoptan ama gözlerinin çok az bir bölümünde iltihap yani perde gibi birşey var beyaz ama kabuğu sert ve hareketli.fakat petshopta 10 tanesi bir aradaydı ve nerdeyse hiç su yokta ölüm fanusundalardı.gözlerinde sorun olabilirmi?akvaryumuma aldım ama yüzmeyi bilmiyor galiba çırpınıp duruyor.yüzmeyi bilmiyor olabilirmi ayrı kapta su koyupta alıştırsam mım acaba yüzmeye

Yuzmeyi her kaplumbaga bilir.
Uyarilarimiza kulak asmayip ufacik akvaryuma yeni bir kaplumbaga daha aldiginiza inanamiyorum.

Cvp: Yeni kaplumbağa aldım yüzemiyor

yeni taş koydum daha çok yüzme alanı oldu zaten 10 gün içinde akvaryumda alıcam.krem sürmem gerekirmi

gözüne teramicyn sürebilirsiniz.ama göz kremi olanından.Ayrıca kaplumbağalar için üretilmiş olan göz damlalarından da alabilirsiniz.seçim sizin.Akvaryumu en kısa zamanda eksiksiz bir şekilde almanızı tavsiye ederim.

akvaryuma koyabilirmiyim yani.gözlerindede çok büyük bir tabaka yok zaten çoğu zaman açık gözleri.daha yeni gelmiş petshopa uyuyor şimdi.terramycn var zaten sürerim

bu arada kapluslar suda uyuyabilirler mi bir sakıncası yok değilmi

Evet suda uyuyabilirler zaman zaman da nefes almak için yukarı çıkarlar.

Evet korkmadan koyabilirsiniz.Akvaryumda başka can varsa mavi damla alıp içine birkaç damla damlatırsanız diğerlerine bulaşmasını önlemiş olursunuz.

evet memduh da akvaryumda.mavi damladan damlatıcam.saolun

genta göz damlası kullanırsan daha faydalı olabilir; ben terramicyn kullanıdım 6 gün pek bir gelişme olmadı, bu işe yarıycak gibi.. kaplumbağalar suyun altında kendilerini güvende hissederler, 5 dk civarı durup nefes almak için dışarı çıkarlar ve suyun altında uyuyabilirler. ama o akvaryum küçük yani; iyi forumlar

genta mı gengatut mu ikiside aynı sanırım.

Genta veya gentagut ikisinin de içeriği aynı söylediğiniz gibi.

tıp'da gut damla demektir..

Geri