Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni katıldım ve bi sorum var

cesuryaramaz

Yeni Üye
kaplumbağamla yaklaşık 6-7 senedir birlikteyiz D: son bir senedir aldığım normal yemleri yemedi ve ne zaman köfte parçası yada tavuk parçası atsam onları yemeye başladı artık sadece günde 2 cm kadar et veriyorum ve onunla besleniyor ve bunca zaman hiç yeşillik de vermedim aslında verdim ama hep yemedi ve vermeyi denemeyi bıraktım bende bu bir sorun mu onu soracaktım boyu tam olarak 13 cm bu şekilde beslemeye devam mı etmeli yoksa daha fazla mı vermeliyim?

Hayvana eti, tavuğu yediriyorsan tabiki yem yemeyecektir. Tek yönlü beslenme olmaz. Artık alışmış sürekli isteyecek, ama düzeltilmeyecek bir durum değil.

Yapacağın şu et ve tavuk dışarıdan her ne veriyorsan bırak. Hayvan 13 cm kabuk boyunda olduğuna göre yağ depolamıştır. İki hafta açlığa dayanır. Her gün bir yem at suya yerse verirsin yemez ise yarım saat içinde alırsın ertesi gün yine denersin o şekilde yiyene kadar devam et. İnat edecektir sakın ödün verme aynen devam et.

Günde bir öğün besleyeceksin.8 cm üstü günde bir öğün kafa hacmi kadar veriyoruz.

Yem olarak kullanacakların sera carnivor, tetra reptomin, jbl agil, kurutulmuş yemde jbl energil yada sera royal. Bu ikisi büyük kutuda satılır onun için skt 2020 tarihli olsun.

Normal yem düzenine geçince haftada bir veya iki defa marul veya kıvırcığın orta körpe yapraklarından verirsin. Haftada bir de haşlanmış yumurta akı.

Geri