Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni kuru alanım sizce nasıl ?

Hercules

Bronz 4 Üye
Öncelikle merhaba.Yaklaşık 45 dakika çabanın ardından yaptığım kuru alanı sizlerle paylaşmak istedim.Umarım beğenirsiniz.

mailto:/2hzqxc7.jpg
mailto:/2m5xoc7.jpg
mailto:/ka1vrb.jpg

Not : İstenen ölçülere göre yapılabilir.Çok uygun fiyata :D

Güzel olmuş elinize sağlık . Kuru alanı yaparken akvaryum silikonun kullandınız değil mi ? Ve kuru alanın altından destek yok . Kaplumbaganizin ağırlığını taşımayabilir .

Malzeme plastik mi ? Telefondan pek net göremiyorum .

Cvp: RE: Yeni kuru alanım sizce nasıl ?

mertcanerdinc' Alıntı:
Güzel olmuş elinize sağlık . Kuru alanı yaparken akvaryum silikonun kullandınız değil mi ? Ve kuru alanın altından destek yok . Kaplumbaganizin ağırlığını taşımayabilir .

Malzeme plastik mi ? Telefondan pek net göremiyorum .

Öncelikle teşekkürler.Silikon kullanmadım.Vidalama sistemini kullandım.Destek kumun ve taşın altında kaldı :)

Bu arada yazmayı unutmuşum.Tamamen plastikten yapıdı.

Hayvanin boyutu nedir ?

Kuru alanın üstüne çıktığında kuru alan üst kismi aşağı doğru eğilebilir . Kuru alanın tavan ve taban kısmı arasına bir destek çitası yapıştırın . Eğilmeyi önler , destek olur .

Cvp: RE: Yeni kuru alanım sizce nasıl ?

mertcanerdinc' Alıntı:
Hayvanin boyutu nedir ?

Kuru alanın üstüne çıktığında kuru alan üst kismi aşağı doğru eğilebilir . Kuru alanın tavan ve taban kısmı arasına bir destek çitası yapıştırın . Eğilmeyi önler , destek olur .

Plastik çok kalın ve dayanıklı.Bu ihtimal biraz imkansız :smile:

Cvp: Yeni kuru alanım sizce nasıl ?

Benim farklı bir sorum olacak. Cd kabından kuru alan yapmaya başladım. Kuru alana tırmanmaları için halı kaydırmaz değil de, beyaz taşlar kullanacağım. Bunları yapıştırmak için akvaryum silikonuna ihtiyaç var tabi. Ailemi biliyorsunuz, filtre ve ısıtıcıyıda aldıramadım daha. Akvaryum silikonu elimde yok. Büyük ihtimalle onu da aldırmazlar. Normal siilikonla yapıştırabilir miyim acaba ? Ya da başka bir yöntem ?

Virzone' Alıntı:
Benim farklı bir sorum olacak. Cd kabından kuru alan yapmaya başladım. Kuru alana tırmanmaları için halı kaydırmaz değil de, beyaz taşlar kullanacağım. Bunları yapıştırmak için akvaryum silikonuna ihtiyaç var tabi. Ailemi biliyorsunuz, filtre ve ısıtıcıyıda aldıramadım daha. Akvaryum silikonu elimde yok. Büyük ihtimalle onu da aldırmazlar. Normal siilikonla yapıştırabilir miyim acaba ? Ya da başka bir yöntem ?

Normal silikon olmaz. Akvaryum silikonu kullanılmalı. Zaten pahalı bir ürün değil. Taş yapıştırmak için başka yol yok.

Ana konıya dönecek olursak kuru alan çok iyi olmuş. Ancak çok rahat atlanır bundan.

aykut güzel çalışma olmuş. U şekilli parça tek parça değil mi ? onu birleştirmediysen eğilme yapmaz. ama her noktada vida varsa bu konuda mertcana katılıyorum. hayvanların yükü zaman içinde meyili artırabilir. o zaman rampa ile üs tabanın birleştiği noktadan aşağı tabana ince bir dikme işi hallerder.

cem' Alıntı:
aykut güzel çalışma olmuş. U şekilli parça tek parça değil mi ? onu birleştirmediysen eğilme yapmaz. ama her noktada vida varsa bu konuda mertcana katılıyorum. hayvanların yükü zaman içinde meyili artırabilir. o zaman rampa ile üs tabanın birleştiği noktadan aşağı tabana ince bir dikme işi hallerder.

Sadece halı kaymazın bulunduğu yerin yan tarafları vidalı abi.geri kalan hiçbir yerde vida kullanmadım.Tek parça halinde yaptım.

güzel o zaman sorun çıkmaz pleksiyi kaça aldın ?

Cem, ben 2 sene kadar roxin ısıtıcımı yatay suyun tamamen içinde (kablosu dahil) kullanmıştım. Kutusunu saklamıyorum ama içinden çıkan kağıtta yatay ve dikey kullanılabilir diye hatırlıyorum. Yanlış bir uygulama mı yapmışım?

Birden fazla sekme açınca yanlış konuya yazmışm; bir üstteki konuya olacaktı :)

benim ilk aldığımda roxindi açıklamasında dediğin gibi yatay konumlandırılıyor. bende aynı şekilde kullanmıştım. sonra dalgınlıkla çarpınca havalanıp patlamıştı. sonuçta çin malı ama o kadar zaman kullandığına göre testini yapmışsın. bu ısıtıcının tek sıkıntısı vantuzları, daha sağlam ve kaliteli vantuz kullanırsan iyi olur. tüpün camı da ince dibe fazla yakın olmasın. hayvanlar kaşınmak için altına girerse kırıyor. bunu da arkadaşımdan öğrendim. bir ayda üç tane değişmişti.

Dediklerinib hepsinde haklısın. Yavru akvaryumunda geöici kullanılabilir yada acil durumlarda yedekte kenarda durabilit. Yoksa çok çabuk çatlayan ve kırılanbir ısıtıcı. Çin mallarında iş şansa kalıyor, kimi iki sene giderken kimi bir iki ayda bozuluyor. En doğrusu çelik ısıtıcı alıp kafanın rahat olması :)

ben onun arkasından RS electrical'ın çelik ısıtıcısını almıştım. mesela oda o düzeylerde bir marka ama hakikaten bu malı memnun kaldığım bir ısıtıcıydı. su içine yatay konumlanıyor. derece kısmı cam tel kısmı çelik. çelik ısıtıcılar geç ısınıp geç soğuduğu için normal ayar üstü dereceleri buluyor. mesela onu izmirde kullanmıştım. 110 lt suda ısıtıcı 24'e ayarlıyken 4-5 derece üstünü ısıtıyordu. kalibrasyon hatası yok. bir roxin çelik ısıtıcıya göre daha kaliteli ve güzel. tavsiye ederim. ama bulma ihtimalin az.

Ellerine sağlık Aykut. Hayvan vidali bölümde düz durunca firar durumu olmayacak büyüklükte ise hayırlı olsun.

Bende yaptım benimkileri bir kaç kere yüzümde bulunca uyurken kaldırdım.

Hercules' Alıntı:
Öncelikle merhaba.Yaklaşık 45 dakika çabanın ardından yaptığım kuru alanı sizlerle paylaşmak istedim.Umarım beğenirsiniz.

mailto:/2hzqxc7.jpg
mailto:/2m5xoc7.jpg
mailto:/ka1vrb.jpg

Not : İstenen ölçülere göre yapılabilir.Çok uygun fiyata :D
bana da yapma şansın varmı?

Geri