Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni kuru alanım

Ediz Zeybek

Bronz 5 Üye
Sonunda cd kabından kuru alanımı yaptım ve mikelenjelo keyifini çıkartmaya başladı bile ama sormak istediğim birşey var.Halı kaymazın uçkısımını hızlı yapıştırıcılı japon ile yapıştırdım sorun olurmu.

Ekli dosyalar

• Fotoğraf0077E001.jpg
    Fotoğraf0077E001.jpg
    287.8 KB · Görüntüleme: 148
  • Fotoğraf0078E001.jpg
    Fotoğraf0078E001.jpg
    282.1 KB · Görüntüleme: 129
  • Fotoğraf0082E001.jpg
    Fotoğraf0082E001.jpg
    256.6 KB · Görüntüleme: 138
  • Fotoğraf0083E001.jpg
    Fotoğraf0083E001.jpg
    267 KB · Görüntüleme: 124
  • Fotoğraf0087E001.jpg
    Fotoğraf0087E001.jpg
    329.5 KB · Görüntüleme: 191
Halıkaymazın uc kısmı suya değmiyosa sorun olmaz degiyorsa salınım yapabilir bence güzel olmus eline sağlık :D

Olmaz, çıkarıp akvaryum silikonu ile yapıştırın.

Güzel olmuş. Gayet kullanışlı ama yapıştırıcı madde hiç uygun değil.

akvaryum silikonu yoksa ataç kullanabilirsiniz

o rampadan çıkabiliyor mu çok dik gözüküyor

camcıdan akvaryum slikonu aldım camcı kullandıktan sonra tuzlu suda beklet dedi kuruduktan sonra tuzlu suya koydum bu seferde üzerindwki halı kaydırmaz cd kabından ayrıldı napmalıyım.

Cvp: yeni kuru alanım

kaç kere yapıştırdım bir kere bile tuzlu suya koymadım

gece yatarken yapıyordum,akvaryumu yan koyup yapışmasını sağlıyordum.Hemde koku biraz uçuyor.

9-10 saat sonrada su doldurup koyuyordum tospaları

Bana camcı kullandıktan sonra tuzlu suda bektet dedi sonra bişey olmasın kapluşuma

9-10 saat bekledikten sonra birşey olmaz,1 senedir böyle,kaplumbağalarım gayet iyi

Tuzlu su normalde etkilemez ama tamamen kuruma beklenmediyse olumsuz etki yapmış olabilir.

kuruduğunda sertleşir. en temizi 24 saat beklemektir. balkona koyarsan koku daha çabuk gider ve sertleşme düzgün olur.

cd kabının üzerine yapıştırdığın mavi renkteki malzemenin adı ne ve nereden aldınız?Bende yapmak istiyorumda.

Geri