Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni kuru alanımız

tefo2606

Bronz 5 Üye
[attachment=1638][attachment=1637]Yeni dekoratif kuru alan hazır fakat bir endişem var bu sanırım suyun dibine batmaz vantuzda görüntüyü bozuyor tek alternatif üst kuru alan kısmına taş mı koymalıyım? Başka fikri olan varsa alabilirim

Ekli dosyalar

• IMG_20131228_235628.jpg
    IMG_20131228_235628.jpg
    450.6 KB · Görüntüleme: 152
  • IMG_20131227_002918.jpg
    IMG_20131227_002918.jpg
    372.1 KB · Görüntüleme: 174
Akvaryuma cok az su konmasi gerekir tahminime gore buda yuzme yani gelisimlerini etkiler diye dusunuyorum cunku gordugum kadariyla cok yuksek degil yinede en dogru bilgiyi adminler verecektir.

Cvp: Yeni kuru alanımız

dekor yüksekliği 30cm tank yüksekliği 50cm bencede en az 30 cm su olsun hareket alanlarını kısıtlamak istemiyorum.en kötü üstüne bi düz taş koyarsam aşağıda kalır diye umut ediyorum :)

El yapimi sanirim gercekten cok hos olmus alt kisimlardan vantuzlasan goruntnun bozulacagini sanmiyorum yinede sen bilirsin :)

Cvp: Yeni kuru alanımız

Kuru alanın malzemesi nedir? Köpük ya da strafor denilen malzeme ise ısırıp koparma durumları kesinlikle olacaktır. üstelik bu malzeme ısırdıklarında yutmaya çalışırlarsa boğazlarına yapışacaktır. Diğer bir konuda; Yine strafor ya da köpük denilen malzeme ısı altında sürekli kaldıkça yanma, kararma ya da erime gibi bir değişim gösterebilir. Malzemeyi belirtirseniz daha doğru bilgiler alınabilir.

Birde üzerinde kullanılan boya mı ? Boya değilse ne? Buda son derece önemli sanırım.

Tahmin ettigimden daha fazla bi basinc oldu Pervin hiçbirşey fayda etmez ona :/ tek çare silikonlamak tabana :)) ona da su an gerek yok bir bos vaktimde komple içeriyi düzenleyip güzel bir Paludaryum planim var bitkili,arka fonlu falan ;)

Olivia strafor üzerine kalenin fugapool 2900 ve filliboya su bazli kullandim suyun isisi sabit olduğundan o konuda birşey yasiyacagimi sanmiyorum,isirmalarina gelince evet bir ara sadece strafor demedim isirdi parcaladi ama uzerindeki derz dolgu isi cozer diye dusundum fakat deneyemedim :) piyasada satilan turtle duck ve bankalarda ayni malzemeden değil mi? Eğlenceli oldu hazirlamasi fakat yeterince agir bir materyal gerek dipte kalmasi için.

Derz dolgu için değil ama su bazlı boyalar için salınım yapma durumundan bahsediliyor. Görsel ve kullanışlılık olarak iyi ama sağlık açısından iyi değil gibi.

Derzin tek problemi kaplumbağa akvaryumlarknda sert kabuklara ne kadar dayanabileceği.

Geri