Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni kurulan su kaplumbağası akvaryumu

kapppa

Yeni Üye
Merhaba yeni su kaplumbağası akvaryumu kurucam şu anda elimde 100 cm uzunluğu 37 eni 45 yüksekliği olan akvaryumum var kuru alan olarak hazır satılan yeşil rampa aldım plastik dış filtrem var iç filtrem yok nasıl bir iç filtre almalıyım bu ölçülerdeki akvaryuma birde alıcağım kaplumbağa yavru olucak yem de almam lazım hangi marka yem almalıyım?

Son düzenleme:
Merhaba,

Hayvan yavru olacaksa şimdilik dış filtreye gerek yok, iç filtre ile idare edebilirsiniz.

Yem olarak sera raffy p ve herhangi bir markanın gammarusunu alabilirsiniz. Bu iki yem 6 cm kabuk boyuna kadar idare eder.

Merhaba,

Hayvan yavru olacaksa şimdilik dış filtreye gerek yok, iç filtre ile idare edebilirsiniz.

Yem olarak sera raffy p ve herhangi bir markanın gammarusunu alabilirsiniz. Bu iki yem 6 cm kabuk boyuna kadar idare eder.
iç filtre nasıl birşey almalıyım akvaryuma uygun marka olarak veya ürün olarak?

Sobo 808c köşe filtre alabilirsiniz. üst hazneye zeolite yada carbon-zeo, alt hazneye de elyaf koyabilirsiniz. Yalnız bu filtre için 31-32 cm su derinliği olmalı. Kum hariç.

• Beğen
Tepkiler: cem
Sobo 808c köşe filtre alabilirsiniz. üst hazneye zeolite yada carbon-zeo, alt hazneye de elyaf koyabilirsiniz. Yalnız bu filtre için 31-32 cm su derinliği olmalı. Kum hariç.
merhaba hocam bir şey sorucam sizce

Sobo Wp-808c Akvaryum Köşe Iç Filtre 800 L/s 15 W mi yoksa​

Sobo Iç Filtre FH-1903 19W 1500 lt/Saat​

bunu mu almalıyım kararsızım sizce hangisi iş yapar?

Aldığınız rampa vantuzlu ise hayvanı taşımaz. 15W filtre çok ses çıkarabilir ben 10W tercih ederdim

808c köşe filtre uygun. Diğerinin debisi çok yüksek. Bu dalga motoru gibi olur. Kiri döndürür durur. Hayvanı bile savurur.

808c de alt hazneye elyaf üst hazneye zeolite yada carbon-zeo malzeme konulup filtrasyon etkinliğini artırabilirsiniz.

Geri