Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni misafirimiz

Kapluştron

SKF Delisi
bir misafirimiz var birkaç gündür bir tane de bebeği olacak :) yavruyu da çekip koyacağım inşallah :)

mailto:/img571/2159/x72f.jpg

Cvp: Yeni misafirimiz

Bizim bahçedede kediler vardı :D Anne+ 2 yavru+baba vardı arada bi başka kedi de geliyordu...anne kedi yanına yaklaştırmıyordu zaten :breh: ama siz daha iyi görebilirsiniz yakınlık açısından :smile:

Evet bir de yavru çıkınca anne baba yem aramaya gidince yalnız kalıyor yavrucuk. : )

Bizim bahçedekiler boruya saklanıyodu :haha:

Bunların öyle durumları yok malesef yuva yüksekte yavru uçamıyor o yüzden biryere gidemiyor

Daha güzel :D Bizim açımızdan, onlara bakabiliyoruz ama o kuş uçmayı öğreneceği zaman yüksekten uçacak

Evet aman uçsunda yüksekten uçsun çok merak ediyorum yavru ne zman çıkacak

duygu mümkün olduğunca az rahatsız et. yoksa huzursuz olurlar. ve yavruya dokunma kokun geçmesin. orayı bellerlerse artık her sene kiraya vermen gerekecek. birde pislikleri sıkıntı.

Ya annem baya savaştı onlar yaptı annem yıktı falan ama baktık ki zor durumdalar dokunmadık 1 gün sonrada yumurtladı daha öncedende çok oluyodu biliyorum dokunulmaması gerektiğini ama şimdi baktım bir yumurta daha yapmıs ama altından kaymış bir yumurta bir dal tutuyo nerdeyse düşücek ne yapmak gerek bilemedim

Yumurta düşüp kırılmış altındaki yumurtamıydı yeni mi yapmıştı bilmiyoruum ama kuş hala orda

fazla yumurta yaparlarsa onu feda ederlerki diğerine daha iyi koşullarda bakabilsinler. oturduğuna göre vardır bir tane daha.

doğa kanunu zayıf olan ölür. ama benim eski evin orda beslediğim bir çift vardı. onların iki tane olmuştu. uçmaya başladıkları zaman bana el öptürmeye getirdiler. sende ürkütmeden az bir miktar bulgur buğday verebilirsin. fazla verme başkalarıda gelip ortalığı batırmasın yoksa annenle papaz olmakta var işin sonunda.:smile:

Geri