Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni ufaklığımm

dalya

Bronz 5 Üye
arkadaşlar merhaba,

daha önce iki kızım vardı..birini ne yazıkki akciğer enfeksiyonundan kaybettim:( çok çabalamama ve öğrendiğim tüm tedavi yöntemlerini uygulamama rağmen olmadı,iyileşmedi..

uzun süredir kızımın biri yanlızdı.dün dayanamayıp onun yanına bir kardeş aldım.Çok sağlıklı görünen,kabuğu sert,renkleri canlı,hareketli ve korkusuz bir bıcırık.Yeni evine gelir gelmez uyum sağladı.Hemen yem yemeye başladı ve çok hareketli.Ama benim korkum ço küçük olması..Tahminen 3cm kadar.Yavru kaplumbağalar çok daha hassas oluyor ve çabuk hastalanıyorlar.Birde benim diğer kızım 8cm fln.Birbirlerine zarar verirler diye korkuyorum.Gerçi ilk akşam sorunsuz geçti ama ilerleyen günlerde ıssırma,rahatsız etme gibi şeyler olabilir mi?
Şimdiden yorumlar için teşekkürler..

Cvp: yeni ufaklığımm

Başınız sağolsun kaybınız için :(
İnşallah yeni kapluş ile eski kapluş arasında bir problem yaşanmaz. Gözlemlemeniz ve eski kapluşun bir saldırganlığını gördüğünüzde akvaryumları ayırmanız gerekir. Yem verirken çok ortalarına atmamaya dikkat edin, kapluşları farklı köşelere yönlendirip verebilirsiniz mesela.
Kapluşların fotoğraflarını da görmek isteriz :)

5 cm boy farkı fazla bir fark degil bence. benim ölen büyük kaplusum donatello ile minik kaplusum marty çok iyi anlasıyordu. ama eger ki bir anlaşmazlık olursa minigi ayri bir akvaryuma almanızı öneririm. yem verirken de büyük kapluş küçügün yemlerini de yemek isteyecektir. size önerim büyük kapluş yem yerken yemi küçük kapluşa akvaryumun farkli bir köşesinde vermeniz. ama büyük aç gozluluk yapıp o yemleri de yemeye kalkarsa, büyük kapluşu akvaryumdan alıp öyle yem veri

Cvp: yeni ufaklığımm

teşekkür ediyorum..dediğiniz gibi ikisine ayrı köşelerde yem veriyoru.büyük atlıyor ztn.küçüğünde yediğinden emin olana kadar da başlarında bekliyorum.Büyük kızım şimdilik çok güzel bir ev sahipliği yaptı ama umarı bundan sonrada sıkıntı yaşatmazlar:)

yem verirken başlarında durmanız en dogrusu bence de. eger simdiye kadar bir sorun olmadıysa bundan sonrada büyük ihtimalle bir sorun olmayacagını düşünüyorum.

Geri