Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni yem alımı ve beslenme programı

prensess

Bronz 4 Üye
Kaplumbağamın kabuk boyu 13.5 cm. Şimdiye kadar kullandığım yemler: Tetra reptomin, sera raffy I, sera raffy mineral. Reptomin bitmek üzere ve internetten yem alımı yapacağım ancak daha başka hangi yemleri eklemeliyim ? Birde yemlere uygun bir beslenme programı oluşturma da yardımcı olabilir misiniz.

JBL agil JBL energil de ekle sera raffy p ana yemdir onu da ekle

Raffy I yerine ya sera royal yada jbl energil al. Diğer elinde olacaklar raffy P, jbl agil, reptomin, vitamin içerikli sera mineral ya da tropical biorept

Alacağın yemler 2018 tarihli olsun. Teleskop akvaryuma bakabilirsin.

Cvp: Yeni yem alımı ve beslenme programı

Raffy P,Reptominin muadiliydi sanırım,yani yanlış hatırlamıyorsam. İkisi de aynı anda olmalı mı yoksa ikisinden birini tercih edebilir miyiz ? Birde bazı beslenme programında sera vital.i gördüm ancak siz alınacaklar arasında söylemediniz ya ona gerek yok mu

Raffy p ve repto farklı yemlerdir. İkisi de olmalı. Hayvan tek yem çok. Onun için vitali yazmadım. Reptominden bu açığı bir miktar kapatır. Ama alacağım dersen alabilirsin 250'lik kutu yeterli olur.

Yok,bunlar yeterliyse onu almayayım. Peki reptomin, Raffy p , jbl agil , sera royal , sera mineral olduğunda yemler ( pazar gününü aç gün yapıyorum) bu yemlerin veriliş düzeninde de yardımcı olabilir misiniz.

Aç günde marul kıvırcık verebilirsin öğle gibi. Raffy royal ve raffy p arasına reptoyu koy etti 3 gün. sonrasında agil, repto, mineral yap. Repto iki olsun. Hatta son repto gününü raffy p ile haftada bir değiş. Bir hafta biri bir hafta biri.

Cvp: Yeni yem alımı ve beslenme programı

Dediğiniz gibi aç gününde marul veriyorum. Yardımlarınız için teşekkürler.

Geri