Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni yem

baskan

Bronz 4 Üye
Merhaba arkadaşlar, bugün okul dönüşünde bir petshopta gördüm alıyım dedim, tetra reptomin yem kaliteli midir?

Evet . Ama ana yemdir . Bu yemin yaninda ek yem alman lazim

Ve destek yem . Hayvanin gelisimleri icin yem cok onemli . Tek tarafli beslenme saglikli olmaz

Cvp: Yeni yem

Bu konu size yardımcı olacaktır.
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalarinda-beslenme-her-yas-icin.html

Mertcan, vitali doğrudan tek başına bitkisel yem grubuna koyuyoruz. Destek yemler sera mineral ve jbl calcil. Bence mineral yeterince zengin.
Ek yem için kaplumbağa tekse veya iki hayvan ama 6 cm altında ise royali tarihi gelene kadar tüketemez. Bunu belirtmekte fayda var.

Ana yem olarak reptomin güzel tercih. Bunun yanında sera raffy I ve sera mineral yemleri almak ilk aşamada kafi. Hayvan boyu 8 cm üzerinde ise ilave öneriler veririz.

Okan ın verdiği konuda detay mevcut.

6 cm altında kaplumbağalarım. Dediğiniz yemleri petshoplarda bulabilir miyim?

Ben Sivas'ta bir türlü sera yem bulamıyorum maalesef

Şet shoplarda olur. Ama büyük şehirler dışında seçenekler azalabilir. Her ihtimalde sera, tetra, jbl ve tropical markaları dışında yem almamalı. Tropical markasınıda ben sadece kurutulmuş canlılarda tercih ediyorum. İlk üç saydığımın bir adım gerisindedir. Pet shopta bulunmazsa buradan alabilirsiniz.
mailto:/pet_urunleri.aspx?kat=153&ad=

tarık, sera bulamıyorsan tetra, tropical ve jbl yemlere bak. yalnız jbl genelde yetişkin kaplumbağalara göre yem üretir. bunları araştır. özellikle sanyu yemden uzak dur. en kalitesizi o.

Geri