Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Yemler

Kapluştron

SKF Delisi
Merhaba :)
Benim ufaklıklar baya büyüdüler Johnny 5 cm Lily 6 cm boyunda yem olarak sera raffy p, I ve mineral kullanıyorum p bitmek üzere I da yarılandı yani yeni yem alma vakti yaklaşıyor kapluşlarda 5 cm i geçtiği için sizden yardım istiyorum yem çeşitliliği için hangi yemleri ilave etmeliyim. Şimdiden teşekkür ederim :)

Ana yem olarak sera raffy p, tetra reptomin, sera carnivor, jbl agil. Ek yem olarak sera royal, sera raffy I, jbl energil, tetra gammarus-jbl-gammarus. Destek yem, sera mineral, jbl calcil. Bitkisel yem ise sera vital.

Raff p ana yem olarak yine bulunsun derim. Ama carnivorda gercekten gelismekte olan kaplumbagalar icin mukemmel bi yem, benimkilerde belirtisini gözle görulur sekilde gosterdi. 250 ml lik paketinden alabilirsin. Royal tarihi gecmeden bitirebilirsen öneririm ama benimkiler 2 tane ve yarisina belki gelebili diye almadim. Etrafinizda besleyen varsa ortaklasa alabilirsiniz. Birde bunlarin disinde jbl tortil dip yemi bulunmakta. Emre abi pek memnum degil dagiliyor diye ama benimkilein en sevdigi yem diyebilirim. 4 parcaya kirip atiyorum ve yedikten sonra 10 dk dipte geziniyorlar.

ayrıntılı cevabınız için teşekkür ederim ama bunlar çok fazla hepsini alacak durumum yok açıkçası siz en iyi ve yararlı olanlarını önerebilirmisiniz

Bana sorarsan carnivor kesin olsun derim. Tetra eeptomin veya raffy p secenegi size kalmis. Birde raffy i ideal olur.

Ana yem : Tetra reptomin (içersinde bitkisel besinler de vardır), Sera raffy p ( protein ağırlıklı). Bu yüzden bu 2 yem bu boydaki kaplumbağalara şimdilik yeterli olcaktır ben de bu ikisini kullanıyorum.

Ek yem : Raffy I devam etmeniz mantıklıdır bana sorarsan en iyi gammarus . Ayrıca istersen ek yem olarakta tropical gammarus var kullanabilirsiniz ben onu kullanmıştım bi ara bayağı büyük bir kutuda yani 1 sene gider.

Minerali hangisinden kullanıyorsanız aynı markadan devam etmeniz daha iyidir.

Bir bitkisel yem istersenizde onümüzdeki sene sera vital en mantıklısıdır

Emin abi kusura bakma görmedim yazdığını telefondan giriyorum :)

Sen yemlerin iceriginide yazmissin daha iyi olmus. Ne kusuru Emre böyle devam ;)

Cvp: Yeni Yemler

raffy p ve tetra reptomini al. carnivor gerçekten iyi bir yem bundan hoşlanmayan kaplumbağa duymadım. yalnız göbek kısmındaki kırmızı mineral yem olduğu için elindeki mineral yem gereksiz olacaktır. mineral yemi bitirdiğinde carnivoru al. böylece hem mineral yem alma derdinden kurtulursun. hem de minerale alternatif olan damla vitamin vermekten. 6 cm'yi geçtiğinde calcil ve agil alırsın. royal güzel bir yem. her hayvanın yiyebileceği büyüklükte balık ve karides ihtiva eder önce küçüklerden seçip verirsin hayvan büyüdükçe büyük olanlara geçersin. ama 1000 ml olması sıkıntı. şimdilik raffy I o boydaki hayvanlar için ideal. bir de tropical ürünlerine bak. kurutulmuş yem konusunda en geniş yelpazeye sahip tek markadır.

yaklaşık 8 cm olana kadar yeşillikle idare et. sonrasında sera vital alabilirsin. yeşilliği ara öğün olarak vereceksin.

tortilde fena yem değildir. onun en ufak boyu fazlasıyla yeterli. 160 tane var içinde, yalnız bunu elden yeme durumları olduğunda alırsan kırarak ver. su içinde bir süre sonra dağılıyor. cama yapışma özelliği var. ama bizimkiler ilk dişlemede yerinden söküyor.

hepinize çok teşekkürler yardımlarınız için siz olmasaydınız kapluşlarım belki de ölmüş olacaktı ya da o küçücük kapta eziyet çekiyor olacaktı.

bende bu site sayesinde bebeklerimi o ölüm fanusu denilen cehennemden kurtardım onları iyi bakabilmek için elimden geleni yapmaya çalışıyorum emre abi ve cem abi nin çok yardımı dokundu hepsine minnettarım çok teşekkür ederimmm^^^^^^:smile::smile::smile:

rica ederiz zeynep hayvanlarınıza uygun koşullarda sağlıklı bakmanız bizim için en büyük mutluluktur.

Ne demek Zeynep, hepimizin amacı ufaklıklara uygun şartlarda bakılmasını sağlamak ve sorunlarda önerilerde bulunmak.

Duygu şu an raffy p yerine reptomin al derim. Hayvanlar farklı yeme alışsınlar. Hem içeriği sebebiyle vitali benimsemeleride kolay olur. Mineral yemin olduğu için carnivor önermedim.

8 cm olduklarında ana yemi gene raffy p yada carnivor yaparsın. Hatta yanına agil alırsın. Tabi vital yemde gerekecek. Ek yemin biteceği zaman sera royal yada aynı yemden raffy I ike devam.

şimdi ben reptomin alıyorum raffy p de alsam çeşitlilik için iyi olmaz mı p I reptomin ve mineral olarak devam edicem 8 cm e kadar dimi daha sonra sorun olmazsa tekrar yardımınızı alırım

Tabiki çeşitlilik için iyi olur. Ne kadar çeşit olursa o kadar iyi olur. Bir seçenekte raffy p yerine carnivor almak.

carnivor alırsam mineral ziyan olmaz mı onu bitirip almayı düşünmüştüm onu ama

Oda olur Duygu. Ben raffy p dede mineral yem var diye farkezmez anlamında düşündüm. Olmadı sadece raffy p alıp mineral bitince carnivor alırsın.

Geri