Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni yemleri nasıl vereyim

cansu

Yeni Üye
tetra reptomin, raffy p ve agili al demıstınız ben sımdı sıparısını verdım akvaryum ıcınde bıkac sey aldım ısıtıcı dıpcek ve mango koku sıparıslerı verıldı vızeden sonra gıdıncede akvaryum alcam az bısı kaldı alcaklarım bu yemlerı nasıl vercem sımdı bana yardımcı olurmusunuz program ayarlarız demıstınız.teskkrler

Cvp: yemler

Hayvanın kabuk boyu kaç cm di?

Bu arada akvaryum ölçüleri belli mi? Isıtıcılar su hacmine göre uygun güçte seçilir.

Cvp: yemler

AEK' Alıntı:
Hayvanın kabuk boyu kaç cm di?

Bu arada akvaryum ölçüleri belli mi? Isıtıcılar su hacmine göre uygun güçte seçilir.

60 70lt gıbı almayı dusunuorm akvarymu benımkıler avcumun ıcı kadar ıkısıde6 senelık bırı ırı bırı onun kadar deılkucuk kalıo yanında

Cvp: Yeni yemleri nasıl vereyim

60-70 lt suya 100 w ısıtıcı uygun olur.

Hayvan 8 cm kadar sanırım. Yaşıda hesaba katarsak biraz küçük kalmışlar ama sera vital yemde şart. Konuyu hatırlamıyorum ama söylemiş olabilirim.
Haftalık program şu olur.

Pazartesi: Raffy p
Salı: Vital
Çarşamba: Raffy p içerisindeki kırmızı mineral yemler (bitince sera mineral alınır)
Perşembe: Agil
Cuma: Raffy I yada kapalı kutuda tarihi olan kurutulmuş gammarus, karides, tatlı su balığı seçeneklerinden biri.
Cumartesi: Aç gün (öğlen kabuk büyüklüğü kadar taze iyi yıkanmış bir kıvırcık yaprağı verilebilir)
Pazar: Reptomin

Yemler sabah yada öğleden önce tek öğünde hayvan başına kafa hacmi kadar verilmelidir.

Kuru alan ve ısıtma lamban var değil mi Cansu?

AEK' Alıntı:

Hayvan 8 cm kadar sanırım. Yaşıda hesaba katarsak biraz küçük kalmışlar ama sera vital yemde şart. Konuyu hatırlamıyorum ama söylemiş olabilirim.

Çarşamba: Raffy p içerisindeki kırmızı mineral yemler (bitince sera mineral alınır)
Cuma: Raffy I yada kapalı kutuda tarihi olan kurutulmuş gammarus, karides, tatlı su balığı seçeneklerinden biri.
Cumartesi: Aç gün (öğlen kabuk büyüklüğü kadar taze iyi yıkanmış bir kıvırcık yaprağı verilebilir)

Yemler sabah yada öğleden önce tek öğünde hayvan başına kafa hacmi kadar verilmelidir.

yavas yavas temın etmeye calısıorum malum ogrencılık:)

cansu' Alıntı:
AEK' Alıntı:

yavas yavas temın etmeye calısıorum malum ogrencılık:) kuru alan ve lamba alıncak lıstemde ızmırde alcam onları akvaryumla beraber teskkur ederm sera vitalide almaya calıscam

Kuru alan ve lamba bayağı acil, İzmir e gidiş yakındır umarım.

Yemlerden eksikleri temin edene kadar o yemlerin olduğu gün reptomin ve raffy p verirsin. Ancak kırmızıları sadece belirttiğim gün ver. Eksik olanlarda önemli yemler. Kısa zamanda alıp uygun beslenmeyi sağlaman gerekiyor. Aslında reptomin yerine vitalde alabilirmişsin ama çeşitlilik iyidir.

Kırmızı yemlerdemi kafa hacmi kadar verilcek Emre abi

Çok soru soruyorum kusura bakmayın lütfen

Evet haftada bir gün bu verilir, yani mineral yem. Bugün sadece bu verilir kafa hacmi kadar. Diğer günlerde verilmez İlker.

Sana yem programı yaptık mı yada yaptılar mı İlker?

O iyi, uygun beslenme ile devam etsinler. Kabuk boyu arttıkça programda değişimler olacak.

cansu ben altın akvaryumdan 80*36*48h akvaryumu 80 tl'ye almıştım kampanya yapmışlardı. en azından bundan alırsan rahat götürür seni orada ben kasıma kadar izmirde kaldım 100 W ısıtıcı 110 litre suyu götürmüştü soğuk havalarda. bornova kamil tunca bulvarında yolun sonunda silis kum ve mango köküde var orada yani ekipman çeşidi bol.

Geri