Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yenilediğim akvaryumumdan fotolar

cingöz

Gümüş 5 Üye
arkadaşlar daha önce akvaryumumda mağara şeklinde kurur alan vardı ve az su alıyordu ama dün hiç üşenmeden gittim ve 2 tane cd kabı aldım eğimi az olacak şekilde yaptım ortaya rampalı bir kuru alan çıktı su seviyesi abağı yükseldi yanlız kapluşlar rampaya kadar çıkıyor daha ileri gitmiyor ve bazen en köşeye geçip bi yarım saat orada dururyorlar bunların nedenini belirtirseniz sevinirim :)

mailto:/24l7adu.jpg

mailto:/ol6q.jpg

mailto:/2qk2oi0.jpg

mailto:/2pz9zdx.jpg

mailto:/4tnh29.jpg

mailto:/2l8deyt.jpg

mailto:/zisksx.jpg

Cvp: yenilediğim akvaryumumdan fotolar

Akvaryumunuzda filtre var mı ben mi göremedim acaba? Rampaya kadar çıkması gayet doğal çünkü kuru alan lambanız yok. Kuru aln lambası olmadığı sürece kapluşlar kuru alana çıkmazlar. 40-60 wattlık bir lamba alın. kuru alanla lamba arasındaki mesafe 15 cm olmalıdır. Siz termometrenizle kuru alan sıcaklığını ayrıca ölçersiniz. Kuru alan sıcaklığının 30-32 derece olması gereklidir.

Cvp: yenilediğim akvaryumumdan fotolar

Gece lambanız kaç watt?

Gece lambası zaruri olmayip ayı simüle etmek için ve gece kuru alana çıkmak isteyenlere hafif ısı vererek üşümelerini engellemek içindir. Gündüz tam bir ısınma lambası kullanılmalı. 20-25 cm uzaktan 60W iş görür. Ama her ihtimale karşı kuru alan ısısı ölçülmeli.

Geri