Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yumurta kabuğu

akif61

Bronz 4 Üye
arkadaslar haşlanmış yumurta kabuğunumu yoksa haşlanmamış yumurta kabuğunu toz hale getirip vermeliyim?kararsız kaldım.yada ikisi de olur mu?ama çiğ olanı da tavuğun neresinden çıktığını herkes biliyo yani bakteri falan olurmu diye kararsız kaldım yardım ederseniz sevinirim.

Temiz olması iyi olur. Ama bu çok etkili bir uygulama değil. En iyi kalsiyum ihtiyacını mürekkep balığı kemiği ile karşılarsınız. Ancak orjinal kemik alın. Fabrikasyon küp şeklinde olan gaga taşı adındakileri almayın.

Ben yumurta kabuğu hiç vermedim. Bunu mürekkep balığı kemiği ile karşıladım. Şimdi bunada gerek duymuyorum. Jbl calcil ve sera mineral yemler bu ihtiyacı karşılıyor.

Cvp: yumurta kabuğu

tmm o zaman bi daha petshop a gidince alırım saolun.

Ek hatırlatma olarak bunuda toz halinde ıslak yeme bulayarak direk ağzına verin. Suya atınca dağılır ve faydası olmaz. Bir yemi komple kaplarsanız tek yemle ihtiyaç sağlanır. Yarısını toza batırırsanız iki yem verebilirsiniz. Uygulama iki haftada bir yapılabilir.

akif yumurta kabuğu ne kadar ezsen de incelmiyor ve yeme tam yapışmıyor. onun yerine mürekkep kemiği daha uygun ama emrenin belirttiği yemleri alırsan gerek kalmaz kemiğe. minerali her boydaki yiyebilir ama calcil sert olduğu için hayvan büyük olmalı.

mesela nekadar büyük olmalı benim ki 12 cm

minimum 6 cm kabuk boyu ile yemeye başlar. seninki fazlasıyla olmuş rahat yer. agil de almalısın bu kemik gelişimi için gerekli yemdir. calcil ve mineralde bulunan kalsiyum eşit orana yakın bunda mineral alman avantajlı içinde vitamin çeşitleri ve bazı gerekli madenleri de ihtiva eder.

12 cm olmuş ne güzel. Maşallah diyelim :)

Muhtemelen 16-17 aylık falan. Bitkisel yem veriyorsunuzdur muhtemelen.

saolun su anlık bitkisel olarak marul veriyorum ama bitkisel yem de alıcam kısa zamanda

saolun

Bitkisel yem olarak Sera Vital öneririm.
mailto:/urun_detay.aspx?kat=153&urn=1245

Geri