Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yuvasını değiştiğimden beri yem yemiyor

Murtaza

Yeni Üye
Normal yuvarlak bir fanusta yaşayan kaplumbağam için çok koku yapıyor ve temizlemesi zor diye 4 gün önce kaplumbağa evlerinden aldım ama artık yem yemiyor iki çeşit yemi var ama ikisinide yemiyor normalde fanusta yaşarken böyle değildi iştahı çok iyidi neden olabilir

Hayvan yeni ortama girdiğinde bir süre adaptasyon süreci yaşar bu dönem tedirgindir. İştah kaybı olabilir. Bu 1 gün ila 2 haftaya yakın sürebilir. Su değişimleri emsal sıcaklıktaki su ile yapılmalı aksi halde hayvan üşütebilir. Akciğer enfeksiyonuna yakalanabilir.

Ara geçişli akvaryumlar ne kadar büyük olursa o kadar uzun süre gider.

Akvaryumda ekipman mevcut mu ?

Hayvanın cinsi nedir ? Kabuk boyu ne kadar ?

Cinsi kırmızı yanaklı su kaplumbağası
Kabuk boyutu yaklaşık 5 cm
Ve her hangi bir ekipman kullanmadım hiç 7 aydır bakıyorum ve hiç bi sorun yaşamadım ama yuvasını değiştirince bir şey yememeye başladı.

Kuru alan, ısıtma lambası ve su ısıtıcı elzem malzemelerdir. Akabinde filtre gelir. Birkaç gün geçsin durumuna bakalım o süreçte hayvanı
Kendi haline bırak sakın eline alma. Her sabah bir yem atıp uzaklaş. Yer ise devamını verirsin yemez ise yarım saat sonra yemi al. Bakteri üretmeye başlar. Akşamki öğünde yine dene. 3 gün içinde yemez ise vitamin damlaya başlarız.

Geri