Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

''0'dan Semender Akvaryumu Kurulumu[ALT YAZILI RESİMLİ]

_Emre___

Bordo Bereli
Umarım işinize yarar...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bende fazpadan 15 litrelik akvaryum var kare deyil onda semender bakıla bilirmi.

Cvp: ''0'dan Semender Akvaryumu Kurulumu[ALT YAZILI RESİMLİ]

15 Çok az en fazla 25 litre olması lazım bakılır fakat dediğim bitkileri alman lazım.

Çok yaralı Emre ellerine sağlık ^^

Emre salyangozları çıkarıp, semenderlerine iç parazit aşısı yaptırmanı öneririm. Biliyorsun Ecem'in semenderi Makaron elma salyangozu ile gelen parazit ve bakteriler yüzünden ölmüştü.

Gerçektenmi şoktayım :eek: tüm veterinerlerde varmıdır iç parazit aşısı :eek: :eek:

Bitkiler ne işe yarıyor zorunlumu.

Zorunlu tabiki o bitkiler sudaki amonyağı ve nitratı emiyor.

Ecem'le bir görüş istersen, parazit aşısı hakkında bir bilgim yok. Ama zorunlu diye biliyorum. Özellikle salyangozlar olunca.

Emre keşke ankarada olsaydın burda bir veteriner kliniğim var bir klibikte 5-6 veteriner var sürüngenlere parazit aşısı vuruyor ben kaplumbağaları düşünüyorum 5-6 veterinerden biri sürüngenlerde uzman.

Birgün ankaraya gelirsem eğer gezmeye uğrarım mutlaka :)

eline sağlık

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri