Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sürekli uyuyor

.Alice.

Bronz 4 Üye
Küçük bir su kaplumbağası daha aldım. Ama sürekli uyuyor.Hasta olabilir mi? Boyu 1 TL den biraz büyük

Son düzenleme:
Gözlerini bazen açıyor aldığımızda hareket ediyordu gözleri açıktı kabuğu sert çok hareket etmiyor şuan camı açık unutmuşum o yüzden olabilir mi ne yapmalıyım

T
Gözlerini bazen açıyor aldığımızda hareket ediyordu gözleri açıktı kabuğu sert çok hareket etmiyor şuan camı açık unutmuşum o yüzden olabilir mi ne yapmalıyım
Tekrar baktım şimdi lambanın altına koymuştum suya inmiş gözleri açık sorun yok gibi görünüyor galiba üşümüş

Hala bu akvaryumu mu kullanıyorsunuz?

Ekli dosyalar

• 1691395975177.png
    1691395975177.png
    13.5 MB · Görüntüleme: 14
Lamba mesafe ayarı yaptınız mı çok ısı gelmesin.

2-3 gün takip edin. İştah kaybı halsizlik olursa ilaca başlayalım.

Adayı ve filtreyi değiştirdim. Lamba ayarı nasıl olmalı bilmiyorum. İştahı yerinde ama çok uyuyor küçük olduğu için mi?

Ekli dosyalar

• IMG_20230808_093345.jpg
    IMG_20230808_093345.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 7
kuru alan 32 derece olacak.

Isıyı ölçmek içinde kuru alan üzerine dereceyi yatırıyoruz yarım saat sonraki ölçümde 32 derece olduğu nokta uygun mesafedir.

Vitamin damla alın. 4 gün günde bir damla verin.

Stick yem sert olabilir. Yemi ikiye kırıp 1 damla su damlatın biraz yumuşasın sonra suda önüne atın. Stick yem ne marka?

Bu yemi kullanıyorum.Su seviyesi 20 cm akvaryum 120litre. Vitamin olarak ne önerirsiniz?

Ekli dosyalar

• IMG_20230703_152131.jpg
    IMG_20230703_152131.jpg
    759.3 KB · Görüntüleme: 5
Carnivor yavrular için sert yemdir. Suda yumuşamadan yemede zorlanırlar. Yetişkinler hap gibi yutuyor.

Ek olarak gammarus yemde alın. Sera, tropical, tetra, dajana markalardan biri olur.

6 cm kabuk boyunu geçince tropical biorept W yemi de alın.

Carnivor yavrular için sert yemdir. Suda yumuşamadan yemede zorlanırlar. Yetişkinler hap gibi yutuyor.

Ek olarak gammarus yemde alın. Sera, tropical, tetra, dajana markalardan biri olur.

6 cm kabuk boyunu geçince tropical biorept W yemi de alın.
Tamam teşekkürler vitamini hangi marka önerirsiniz?

En iyisi sera reptilin o aşırı pahalı. İkinci sırada deep fix reptivit.

Geri