Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

1 Haftada Yosun Tuttu

berkcam97

Gümüş 1 Üye
Akvaryumum,özellikle ısıtıcım ve az miktarda filtrem 1 haftada yosun tuttu.Akvaryumum çok güneş alan biryerde de değil ama sizce bu normal mi?Bunu önlemek için ne yapmalıyım?

Cvp: 1 haftada yosun tuttu.

mavi damla kullanın krol kırıcı kullanın

Sera aquatan kullanıyorum ben aldığım yer yosunlanmayıda önler demişti. 20 günde bir temizliyorum yosun hiç olmuyo su bulandığından temizliyorum.. yosun oluşumu yok hiç bide akvaryum küçükse olabilir.

Akvaryumum 70 cm(boy) 35 cm (yükseklik) 25 cm(genişlik) peki Sera aquatan ı nerde bulabilirim?Her petshopcuda satılırmı?

Tüm petshopcularda vardır. en ufak boyu 7-10 tl arasında bişey. litre başına 2 damla damlatıyorum ben.İnternettede rahatlıkla bulabilirsiniz. Akvaryumunuzda doğadan bulduğunuz taşlarda varsa iyice temizleyin ben kaynar suda bekletiyorum iyice yıkıyorum akvaryumu kuruyorum yaklaşık 25-30 lire falan su var normal bi iç filtrem var 20 tllik :) ve yosun hiç görmedim 20 günde bi temizliyorum kokuda olmuyor

akvaryumu fazla ışık almayan bir yere koyun

Sera Aquatan işe yarar mavi damlada.

Geri