Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam baloncuk yapıyor

Kubra124

Bronz 5 Üye
Merhaba Cem Bey.

Benim kaplumbağamın kabuk boyu 9 cm. Kabukta atıyor yani büyüyor sanırım ve yemlerini de yiyor. Bugün de yedi ama önce ki günler kadar iştahlı değildi. Yem markaları tropical ve sera.

Bir kaç gündür suyunun üstünde köpükler var. Bu akşam ağzından baloncuk yaptığını gördüm
Bunun sebebi nedir sizce?

Şunu da belirteyim su ısıtıcısı kuru alanı ve lambası var.
Suyunu değiştireceğim zaman sudan aldığımda ağzını açıyor bir kere derin nefes alıyor gibi yapıyor. Ama bu uzun zamandan beri böyle.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mevsimsel geçiş sırasında iştahları azalır. Bu bahardan ziyade kışa girerken daha fazla olur. Hava kapalı olduğunda kışın geldiğini hissederler. Bitkisel beslenme yerine protein ağırlıklı beslenmeyi tercih ederler.

Köpükler kum tozu veya filtre uzun süre temizlenmedi ise kir mayalandığında oluşur.

Baloncuk yapması oyun kaynaklıdır. Balon yapar sonra yer.

Ağız açması savunma amaçlı ele alınmayı sevmezler. Ele aldığımızda ısırma pozisyonuna geçer. Boynunun yetişebileceği bölgeden elinizi uzak tutun. Parça koparacak kadar büyük değil ama kanatabilir.

Evde baticon ya da tentürdüot bulundurun.

Mevsimsel geçiş sırasında iştahları azalır. Bu bahardan ziyade kışa girerken daha fazla olur. Hava kapalı olduğunda kışın geldiğini hissederler. Bitkisel beslenme yerine protein ağırlıklı beslenmeyi tercih ederler.

Köpükler kum tozu veya filtre uzun süre temizlenmedi ise kir mayalandığında oluşur.

Baloncuk yapması oyun kaynaklıdır. Balon yapar sonra yer.

Ağız açması savunma amaçlı ele alınmayı sevmezler. Ele aldığımızda ısırma pozisyonuna geçer. Boynunun yetişebileceği bölgeden elinizi uzak tutun. Parça koparacak kadar büyük değil ama kanatabilir.

Evde baticon ya da tentürdüot bulundurun.
Çok teşekkür ediyorum Cem Bey. Bugün iştahı pek yok halsiz gibi görünce endişe ettim hasta durumu mu var diye.
İçimi rahatlattınız. Isırma durumunu da biliyorum sizden dolayı onun için dikkat ediyorum suyunu değiştirirken ve su değiştirme dışında Asla elime alıp ya da Sudan çıkarıp rahatsız etmiyorum onu.
Çin ve Kore gibi yerlerde kırmızı yanak su kaplumbağasını resmen evde dışarda gezdiriyorlar bez bile bağlıyorlar bu duruma hayret ediyorum.

Bazı ülkelerde kara kaplumbağası muamelesi çekiyorlar. Hayvanlar sudan uzak yaşıyor.

Çinde tesco marketlerinde file içinde canlı olarak yemek için satıyorlar.

Yavru kaplumbağaları canlı canlı plastik içine tıkıp anahtarlık yapıyorlar.

Geri