Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

160*80*70-120*50*60 akvaryumlar, 1250 litrelik sistem ve 90*55*55 272 litre akvaryum

RE: 160*80*70-1kvaryumlar, 1250 litrelik sistem ve 90*55*55 272 litre akvaryum

Alisarp selam

Kurualan lambalarindan, bir tanesi tabani yerde olup yukari uzanan lambalardan mi?Oyle ise nerden aldin veya marka model alabilir miyim?

Tonton,her dogum sendromunda, ayaga kalkmis sekilde cama abanip,geri dusuyor ve bugun az daha yaniyordu

Beni sanirim ancak yerden uzanan lamba kurtarir

Arkadaslar Alisarp ben, forumun eski uyelerindenim, taniyanlar vardir, son zamanlarda baya yogunum pek online olamiyordum. Buarada elimde video var ama yukleyemedim, salonda ki akvaryum bos suan, tum hayvanlari sistemde topladim, keratalar baya buyudu. Ayaklari olmayani salona alacagim. Bende isler bu minvalde.

Berrak telefon numaram olacak sende keske yazsaydin, gormemisim.
Lamba almadiysan onerebilecegim lambalar var yada genel olarak herkes icin kendimden ornekleyerek yazayim;
Kullandigim lambalar;
mailto:/en/products/glow_light.php
3 farkli boyu bulunan bu lambanin bende buyuk boyu mevcut, iki kiskac arasina kuru alanin takilacak cami sikistirilarak kullanilir, kuru alan caminin bitis seviyesine denk gelmesini istediginiz ampuller icin uygundur, canak kismi cok genis oldugundan her tur ampule uygundur E27 duy girisi vardir. Bu lambayi ozellikle genis kuru alan sahiplerine alani tumden isitma icin oneririm, lambanin kaldirabildigi kapasitenin cok fazla olmasi nedeniyle ben 100 watt lik UVa iceren ampul veya bu (http://online.bauhaus.com.tr/Catalog/Products/Index/19731) ampulu kullaniyorum. (Bu ampulu kullanmak icin genis bir canaga ihtiyaciniz var.

http://www.horozelektrik.com/tr/masa-lambalari/hl-074
Bu lamba bir mandalin cevrilmesiyoe cama sikistirilir, saglamdir. Bu lambanin hareket kabiliyeti oldukca fazladir, yalniz yukarda ki lamba gibi buda kuru alan icerisinde hic yer tutmaz, kuru alan caminin bitisinden 2-3 santim asagiya ampulunuz lamba duz oldugu takdirde denk gelecektir. Bu cok agir bir lamba, bu yuzden 6mm gibi cama sahip buyuk kuru alanlar icin tavsiye ederim. Yine E27 duylu ampuller icin uygun, ben UV ampul icin kullaniyorum. Yanilmiyorsam maksimum 60 watt

http://www.horozelektrik.com/tr/masa-lambalari/hl-067
Genel olarak hepimizin kullandigi bir lamba, normal isitma ampulleri yada UV ampul icin uygun, maksimum 60 watta kadar E27 duylu, guzide lambamiz.
Kuru alanin icine maksimumda 15-20 cm gibi girebilir, ama yine oldukca hareketli bir canaga ve baglanti kablosuna sahiptir. Istediginiz gibi sekillendirebilirsiniz. Yalniz dandiktir, cok pert etmisligim vardir.

Kullandigim 2 lamba daha var ama bunlar yetecektir sanirim. Kucuk kuru alana sahip arkadaslara ince uzun ampullere uygun E14 duylu lambalari onerebilirim.

RE: 160*80*70-120*50*60 akvaryumlar, 1250 litrelik sistem ve 90*55*55 2

Sagol, ben de dun teslim olan bu lambadan aldim. Daha kullanmadim ama.
Horoz'dan memnun degilim, sapi da kaydi yerinden,cama dayadim Ki zaten uvbyi tasimiyor sapi.Bunu da uvb icin aldim ama canak darmis

http://www.hepsiburada.com/eglo-manhattan-spot-pm-hrns81041

Cvp: 160*80*70-120*50*60 akvaryumlar, 1250 litrelik sistem ve 90*55*55 272 litre akvaryum

Evet horozun ikinci olani dandirik, UV yi tasimada ben sikinti gozlemlemedim yalniz.
Baglanti kablosu kisa gozukuyor, sanirim uzun camli kuru alanlar icin uygun degil ?

RE: 160*80*70-120*50*60 akvaryuk sistem ve 90*55*55 272 litre akvaryum

Acmadim bandini, acinca olceyim istersen. Burda bir arkadasa, olcturmustum de, simdi hatirlayamadim

Kimse benim kadar Horoz'a soylenmiyor. Acaba benimki hatali mi cikti? Cunku sap kismi da, egerken yerinden cikti bir sure sonra

Cvp: 160*80*70-120*50*60 akvaryumlar, 1250 litrelik sistem ve 90*55*55 272 litre akvaryum

Evet oluyor, 15-20 horozumdan 4-5 tanesini atmisimdir yaklasik 3-6 ay sonra. Ama cok oynatmazsan ampul takip cikarmazdan 2 yil goturur diye dusunuyorum, firesi %20 falandir.

Baslik

Ozden Elektrik'teki adam da pek tavsiye etmedi. Ben Turk mali saniyordum ama degilmis. Ya guzel vidali kivrilan, canagi genis, metal masa lambasi bulmustum ayni fiyata ama maalesef taban kismi uymadi. Kurualan camiyla, duvar arasi, akvaryumun tahta kismindan destek alip sıkıstırabilirin cunku masalambasini ancak. Orda da 11 cm mi ne var Lamba 15 ti galiba

13 wattlık uvb yi eglo da kullanıyorum ben, çanağın dar olduğunu belirtmiştim ama uvb amplu takarken dikkatli olunursa sorun çıkarmıyor kablosu 2 metre

horoz un deryası da ısıtma ampülü için kulanıyorum ama garip bir şekilde sola kıvrılmıyor ( kıvrılıyorda sabit durmuyor )
başka bir markanın rana benzerini kullandım bendekinin siperlik kısmını baglayan yer plastikdi eridi
horoz da eglo da çin de yaptırıp burda satıyorlar

ikea ya bir gidebilsem
http://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/aydinlatma/spot-aydinlatmalar/80215308/hektar-spot-lamba.aspx

orda bakıp, duyları değiştirebilcek gibiyse 2 tane alıp e 27 duy takıcam

Msj

Bu Derya olayini da ilk kez goruyorum.Lamblara Bihter, Rana vs isim takmislar =)))Daha once yoktu bu.

forumda yeniyim. fotoğraflar gitmiş. güncelleyebilir misiniz?

Geri