Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yumurtlama

sukaplumbağam

Yeni Üye
merhabalar, bugün dişi kaplumbağam biz evde yokken yumurtlamis ve oldukça büyük bir yumurta ancak yarısını yemiş kabuğunun belli bir kısmını suda görünce farkettim. sadece 1 yumurta var yani daha fazla yumurtlamış olabilir mi onları da yemiş olabilir mi? gündüz saatlerinde marul takviyesi yapmıştım ve o sırada böyle bir durum yoktu. ne olduysa birkaç saat içinde olmuş. ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

merhabalar, bugün dişi kaplumbağam biz evde yokken yumurtlamis ve oldukça büyük bir yumurta ancak yarısını yemiş kabuğunun belli bir kısmını suda görünce farkettim. sadece 1 yumurta var yani daha fazla yumurtlamış olabilir mi onları da yemiş olabilir mi? gündüz saatlerinde marul takviyesi yapmıştım ve o sırada böyle bir durum yoktu. ne olduysa birkaç saat içinde olmuş. ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim
Foruma hoş geldiniz.

Yemesinde sakınca yok kalsiyum alırlar.

Foruma hoş geldiniz.

Yemesinde sakınca yok kalsiyum alırlar.
peki gün içerisinde yine yumurta yapabilir mi? çünkü ben gördüğümde sadece 1 tane vardi yani birden fazla yapıyorlar genelde. şu an bulunduğu yeri ve suyu temizledim takip edeceğim tekrar yumurta yaparsa ne yapmam gerekiyor?

1 taneden fazla yumurtlarlar. Hayvan yemişte olabilir, daha sonra atacakta olabilir.

Döllenmemiş yumurtaların içi boştur. Bunlar büzülebilir. Kanalda sıkışabilir buna LEGENOT deriz. Bu cerrahi müdahale gerektirebilir.

Birkaç gün takip edin. Hayvanda durağanlık, halsizlik, kuru alan yada suda uzun süre oturma isteği olursa içinde yumurta olabilir. O zaman röntgen çekilerek durum tesbit edilir.

Yumurtlarsa gördüğünüzde kepçeyle alırsınız.

Yemesinde bir sıkıntı yok ama suda uzun süre durmasın.

1 taneden fazla yumurtlarlar. Hayvan yemişte olabilir, daha sonra atacakta olabilir.

Döllenmemiş yumurtaların içi boştur. Bunlar büzülebilir. Kanalda sıkışabilir buna LEGENOT deriz. Bu cerrahi müdahale gerektirebilir.

Birkaç gün takip edin. Hayvanda durağanlık, halsizlik, kuru alan yada suda uzun süre oturma isteği olursa içinde yumurta olabilir. O zaman röntgen çekilerek durum tesbit edilir.

Yumurtlarsa gördüğünüzde kepçeyle alırsınız.

Yemesinde bir sıkıntı yok ama suda uzun süre durmasın.
şu anlık yemesinde ya da hareketlerinde bir anormallik görmedim ama bu süreçte takip edeceğim. çok teşekkür ederim.

Geri