Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2 ADET KAPLUMBAGAMI SAHIPLENDIRME

fkred

Bronz 5 Üye
Merhabalar. 2adet 8 yaslarinda kirmizi yanak su kaplumbagami sahiplendirmek istiyorum.

Maalesef yakin zaman once buyuttugum 5. akvaryumum da catlamaya basldai ve yakin zamanda uzun sureli sehir disi seyahati yapmak zorundayim bu sebeple hic istemeyerek te olsa evlatlarimi gerketen bu isten anlayan ve onlara iyi bir ortam saglayacak birisine vermek istiyorum. 

Darica hayvanat bahcesini ve birkac baska hayvanat bahcesi ile akvaryumlari aradim belki alirlar ve daha guzel dogal bir ortamda ozgurce yasarlar diye dusundum ama maalesef hicbir yer kabul etmedi ... hatta darica hayvanat bahcesi hayvan basina 250 tl gibi bir meblayi bagis adi altinda istedi ! ki ulkenin durumunun bu hale gelmis olmasi da ayri bir aci.

* Kaplumbagalarin biri erkek biri disi.
* kabuk boylari disi olan 21 cm erkek olan da 19 cm civarinda
* Birbirleri ile ara sira munakasalari olsada insanlara karsi hicbir isirma girisimde bulunmuyorlar
* Daha once 2 kez yumurtladi disi olan ve ben ne yazik ki bunu yumurta kirilip embrio su icine karistiginda anlayabildim. Kum kullanmadigim icin hayvan saklayamamis tabi yumurtayi.
* Gayet saglikli durumdalar herhengi bir yerlerinde cizik vb yok bir hastaliklari da soz konusu olmadi hic. Kisin dahi yem yerler (yaza oranla az da olsa)

Onun disinda aksam mumkun olursa resimlerini de koyucam buraya keratalarin...

Cvp: 2 ADET KAPLUMBAGAMI SAHIPLENDIRME

Trabzon a gönderebilirseniz sahiplenirim. 0537 663 32 64 watsapp tan ulaşabilirsiniz

Snapper' Alıntı:
Trabzon a gönderebilirseniz sahiplenirim. 0537 663 32 64 watsapp tan ulaşabilirsiniz

Merhaba sizin daha önce yazdıklarınızı gördüm ama maalesef trabzona gönderme şansım olamayacağı için size yazmadım. keşke öyle bir imkan olsa da gönderebilsem. yine de teşekkürler...

Benim de oyle bir imkanim yoktu ancak blablacar sitesinden, hayirsever birini buldum. Biraz ugrasip, tum yolculuk yapanlara sormaniz lazim. Cuzi bir ucret teklif eden de olabilir

Valla oda doğru olabilir aslında ama nebileyim trabzon da çok uzakta ve ufaklıkları bir daha hiç görme imkanım olmayacak ya o düşündürüyor.. hani burada birine verebilsem yada bildiğim bir yere, ilerde döndüğüm zaman gene görebilsem istiyor insan arada birde olsa...

Bunlarda ufaklıkların resimleri ...

mailto:/qB62qD.jpg" />
mailto:/EJGEEA.jpg" />
mailto:/r9Wdm7.jpg" />

mailto:/B2J96L.jpg" />
mailto:/WYBr14.jpg" />
mailto:/godLZN.jpg" />
mailto:/VYoyaj.jpg" />

Alt kabugun orta ve ust kabugun uc kisimlarinda birsey mi var?

Ben de Istanbul'da olsun isterdim ama en onemlisi iyi ve kalici bir yere gitmesi diye dusundum

yok hocam sanırım akvaryumun ışığı vuruyor her ikisinin de alt kısmında aynı ışık var farkındaysan. üst ortadaki de flaş sanırım. tekrar baktım paranoya yapıp ama bişey yok...

fkred' Alıntı:
Merhabalar. 2adet 8 yaslarinda kirmizi yanak su kaplumbagami sahiplendirmek istiyorum.

Maalesef yakin zaman once buyuttugum 5. akvaryumum da catlamaya basldai ve yakin zamanda uzun sureli sehir disi seyahati yapmak zorundayim bu sebeple hic istemeyerek te olsa evlatlarimi gerketen bu isten anlayan ve onlara iyi bir ortam saglayacak birisine vermek istiyorum. 

Darica hayvanat bahcesini ve birkac baska hayvanat bahcesi ile akvaryumlari aradim belki alirlar ve daha guzel dogal bir ortamda ozgurce yasarlar diye dusundum ama maalesef hicbir yer kabul etmedi ... hatta darica hayvanat bahcesi hayvan basina 250 tl gibi bir meblayi bagis adi altinda istedi ! ki ulkenin durumunun bu hale gelmis olmasi da ayri bir aci.

* Birbirleri ile ara sira munakasalari olsada insanlara karsi hicbir isirma girisimde bulunmuyorlar
* Daha once 2 kez yumurtladi disi olan ve ben ne yazik ki bunu yumurta kirilip embrio su icine karistiginda anlayabildim. Kum kullanmadigim icin hayvan saklayamamis tabi yumurtayi.
* Gayet saglikli durumdalar herhengi bir yerlerinde cizik vb yok bir hastaliklari da soz konusu olmadi hic. Kisin dahi yem yerler (yaza oranla az da olsa)

[font=Tahoma, Geneva, sans-serif]Merhaba;[/font]

[font=Tahoma, Geneva, sans-serif]Kaplumbağanızı sahiplendirdiniz mi?[/font]

ekincilerinmahmut' Alıntı:
fkred' Alıntı:

[font=Tahoma, Geneva, sans-serif]Merhaba;[/font]

[font=Tahoma, Geneva, sans-serif]Kaplumbağanızı sahiplendirdiniz mi?[/font]

Hayır sahiplendirmedim. Aday bulamayınca akvaryumu büyütmeye ve yanımda götürmeye karar verdim kısacası ayrılamadık...

Geri