Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbagamin gozu kanlandi

Toprak

Platin 5 Üye
kaplumbagamin 1 gozu bugun boyle oldu dun yoktu ne olmus? o gozunu daha cok kirpiyor

Ekli dosyalar

• 20230625_200450.jpg
    20230625_200450.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 12
gozzunu 5 10 saniye kapali tuttuktan sonra boyle oluyor gozunu actiktan 1 dakika sonra azaliyor baya kızarıklık

bu arada bu filtreyi aldım

Ekli dosyalar

• filtro_interno_minjiang_nsf980_2000_litros_por_hora_para_aquario_7289_1_1b2f732892629166da12bc...jpg
    filtro_interno_minjiang_nsf980_2000_litros_por_hora_para_aquario_7289_1_1b2f732892629166da12bc...jpg
    69.4 KB · Görüntüleme: 11
  • 20230625_201201.jpg
    20230625_201201.jpg
    918.3 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
turkiyede satilmadigi icin bayramda yurtdisindan gelen akrabamiza aldirdim. 3 hazneli ama 2 sini taktim 3 unu takinca akvaryumdan buyuk oluyo.

Son düzenleme:
bide su ısıtıcısı aldm ama lamba almadım daha ısitıcıyıda kış gelince takıcam.

bence ısıtıcıyı şimdiden tak gece soğuk olabiliyor. zaten hava ideal derecede olduğunda kendi otomatik kapanıyor.

Lamba en önemli olanı bunu bir an önce alın. Hayvan akciğer enfeksiyonuna yakalanmasın tedavi süreci de dert.

Filtreyi bilmiyorum. Su dışına çıkmıyorsa orta katı sökün. Motor tam su içinde olacak.

Gözünü akvaryumda bir yere çarpmış olabilir. Gece loşta olsa bir ışık olmalı. Sokak lambası ışığı da olur.

Şebeke suyu kullanıyorsanız klor yakmış olabilir.

Yada enfeksiyon. Gentadan sabah akşam iki damla damlatın.

gözü şuan geçti tamamen akvaryumu temizlerken koydugum kaptan tirmanmaya calisiyo haliyle basaramayinca dusuyordu ondan oldu heralde anlık bir kanamaydı. simdi gecti 😊 gece boyu evin dörtbir yanında led ışık yandigindan pek karanlik olmuyor zaten

su isiticisini takmaya baslayayimmi? 3 4 tane aldim biri bozulur felan diye

Su ısıtıcıdan mı 3-4 tane aldınız? mümkünse fotoğraflarını koyar mısınız

.

Ekli dosyalar

• 20230625_232234.jpg
    20230625_232234.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 9
diger 1 tanesi depoda oldugu icin cekemedim ama yesille aynı

bu markaları bilmiyorum ama keşke tetra veya jbl falan alsaydınız bilindik markalardan yani. ben tetra kullanıyorum.

Herşeyi özellikle ekipmanları netten alacaksınız.

Bunlar kaliteli ısıtıcı değiller emniyet korumaları yoktur. Çalışırken hava ile temas ederse camı patlar. Suya akım verir. Fişini çekip oğumadan akvaryum ile ilgili işlem yapmayın. Yada iade edip tetra alın. Kaliteliler içinde en ucuzu o. Hayvan yetişkin olduğunda kabuğu ile bu ısıtıcıların camını kırabilir.

Tam batabilen model mi? Üzerinde resim yada yazı yazar. "completely-totally, submersible-diversible"

Mavi olan roxin 6 W dalgıç florasan değil mi? Bunu ısıtma lambasını kapadıktan sonra uyuyana kadar yakıyoruz. 19:00-21:00 arası hayvan bunu öğrenip kendini uykuya hazırlıyor. Sonrasında sokak lambası ışığı vurmuyorsa prize takılan led gece lambasını sabaha kadar yakarız. Sensörlü olması tercih sebebi. Kendi yanar kendi söner.

Dalgıç florasanı suya batırmaya gerek yok arka cama su üstü paralel yapıştırıyoruz. Sudayken içine su alıp gidiyor.

Netten alırken öncelikli Atakan Petshop olmak üzere akakçe ve cimri üstünden fiyatlarına bakın.

yani o floresanli olani takayimmi kuru alana anlamadim

Geri